سیاست های نامشخص دولت سهامداران را بلاتکلیف کرده است ، کدام صنایع بورسی امکان رشد دارند؟

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران، امروز شاخص کل بورس در آغاز کار بازار با روندی مثبت آغاز به کار کرد و در انتها بازار هم با 21 هزار واحد مثبت در محدوده یک میلیون و 496 هزار واحد بسته شد. امروز افت شاخص در روز گذشته جبران شد و برخی از نماهای شاخص ساز در محدوده مثبت به کار خودشان انتها دادند.

سیاست های نامشخص دولت سهامداران را بلاتکلیف کرده است ، کدام صنایع بورسی امکان رشد دارند؟

علی عصاری، کارشناس بازار سهام درباره بازار فردا چهارشنبه به خبرنگاران گفت: بازار سهام روز گذشته مثبت های خوبی را از خود نشان نداد و شاخص در محدوده یک میلیون و 457 هزار واحد بسته شد.

وی اضافه کرد: دو عرضه اولیه نو که فردا به بازار وارد می شوند تاثیر مهمی را در معاملات می گذارند. همچنین دو گروه خودرو و فلزات اساسی هم می توانند پیشتازان بازار باشند.

عصاری در بخش دیگری گفت: شاخص مقداری حرکت می کند اما در مجموع شاخص نزولی خواهد بود و افت شاخص به نظر می رسد هفته ها ادامه دار باشد. در حال حاضر احتیاط مهم ترین شرط سرمایه گذاری است و خرید یا فروش بدون آگاهی و توجه به شرایط بازار به هیچ وجه توصیه نمی شود.

بیشتر کارشناسان بازار دلیل اصلاح و ریزش بازار را حل و فصل نشدن بسیاری از سیاست های دولت درباره صنایع حیاتی کشور است. هنوز تکلیف واردات خودرو تعیین نشده است و هر بار کارخانه های زیان ده خودرو سازی با رانت بیشتر در فروش فوق العاده به سهامداران، زیان بیشتری را وارد می کنند. به عقیده کارشناسان تا زمانی که واردات خودرو در کشور تعیین و تکلیف نشود و قیمت خودرو به تعادل نرسد این بازار از زیان ده بودن فاصله نمی گیرد.

عامل مهم دیگر در فرایند بازار سهام زمزمه های کنترل قیمت برخی از صنایع مثل فولاد، سیمان و مصالح است که هیجان و جو منفی را به بازار تزریق کرده است. کارشناسان می گویند اگر این موضوعات را دولت روشن نکند، بورس به فرایند ریزشی خود ادامه می دهد. به طور کلی به نظر می رسد اصلاح شاخص ادامه پیدا کند و قیمت های بسیاری از سهم ها هم فرایندی نزولی را داشته باشند.

آخرین پیش بینی های بازار سهام را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1830

به "سیاست های نامشخص دولت سهامداران را بلاتکلیف کرده است ، کدام صنایع بورسی امکان رشد دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست های نامشخص دولت سهامداران را بلاتکلیف کرده است ، کدام صنایع بورسی امکان رشد دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید