صعود ارزش پوند به دنبال افزایش احتمال توافق انگلیس با اتحادیه اروپا

به گزارش مجله جگوار، ارزش پوند انگلیس در بازار مبادلات ارزی لندن پس از افزایش احتمال توافق انگلیس درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا به بالاترین حد طی دو ماه گذشته رسید.

صعود ارزش پوند به دنبال افزایش احتمال توافق انگلیس با اتحادیه اروپا

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ایرنا پوند انگلیس روز شنبه در برابر دلار آمریکا با یک درصد افزایش 1.2471 دلار معامله شد. پوند همچنین در حال حاضر در مقابل 1.1218 یورو معامله می گردد که نسبت به دو ماه پیش 0.7 درصد افزایش نشان می دهد.

این برای اولین بار پس از روی کار آمدن دولت بوریس جانسون است که ارزش پوند انگلیس به رغم تنش ها میان دولت و مجلس بر سر نحوه خروج این کشور از اتحادیه اروپا افزایش یافته است. پنج روز پس از تصاحب کرسی نخست وزیری توسط جانسون، پوند انگلیس 3.6 درصد ارزش خود را در مقابل دلار از دست داد.

این کاهش به دنبال اظهارات تند جانسون درباره آمادگی لندن برای خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا صورت گرفت. پوند هفته گذشته هم به دنبال احتمال برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام به پایین ترین حد طی سه سال گذشته رسید اما با مخالفت نمایندگان ارزش از دست رفته خود را جبران کرد.

افزایش اخیر ارزش پوند پس از صورت گرفت که حزب اتحادگرای ایرلند شمالی، به تبعیت از قوانین اتحادیه اروپا در دوره پسابرگزیت چراغ سبز نشان داد. این حزب پیش تر مخالف تبعیت از قوانین اتحادیه اروپا و معتقد بود که این مساله به جدایی سیاسی و مالی از بریتانیا منجر می گردد. با این حال نشریه تایمز گزارش داد که مقامات حزب اتحادگرای ایرلند شمالی در این رابطه تغییر موضع داده اند.

انگلیس کمتر از 48 روز دیگر مهلت دارد تا درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا به توافق رسیده یا بدون توافق این اتحادیه را ترک کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 341

به "صعود ارزش پوند به دنبال افزایش احتمال توافق انگلیس با اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود ارزش پوند به دنبال افزایش احتمال توافق انگلیس با اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید