عربانی: آینده هنرهای تجسمی تحت تاثیر کرونا خواهد بود

به گزارش مجله جگوار، احمد عربانی می گوید هنرهای تجسمی و آثار هنری که قرار است در آینده و بعد از دنیای کرونا خلق شوند قطعا تحت تاثیر این موضوع قرار می گیرند.

عربانی: آینده هنرهای تجسمی تحت تاثیر کرونا خواهد بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، این کاریکاتوریست پیشکسوت درباره حال و هوای این روزهای خود در ایام قرنطینه می گوید: نمی توان به این روزها سعادت اجباری گفت، چرا که حال مان خوب نیست و همیشه نگران هستیم و به همین خاطر هم نمی شود گفت با خیال راحت در حال خستگی درکردن هستیم.

او ادامه می دهد: این درست است که بعد از این همه سال کار کردن، الان یک موقعیت استثنایی و عجیب پیش آمده که تا به امروز سابقه نداشته است؛ منتها این شرایط همراه با نگرانی و اضطراب است؛ نگرانی و اضطراب برای این که چگونه رفتار و رفت وآمد کنیم.

عربانی می گوید: این روزها بیشتر اوقات وقتم را به خواندن مجله هایی می گذرانم که آن ها را جمع و صحافی کرده بودم یا این که به سوژه فکر و طراحی می کنم و اگر سوژه خوبی باشد یا در اینستاگرام منتشر می کنم یا برای برخی از روزنامه ها می فرستم.

این هنرمند درباره سرنوشت عرصه هنرهای تجسمی بعد از دوران کرونا نیز اظهار می کند: هیچ کس نمی داند دوران کرونا چقدر طول می کشد و آیا قرار است یک ماه، یک سال یا 10 سال دیگر به طول بیانجامد؟ در هر صورت دیگر آدم ها، آدم های قبل از کرونا نیستند. امروز یک اتفاق تاریخی بی سابقه افتاده است و همه جهان درگیر آن شده اند؛ بنابراین مسلما دیگر آدم ها آرامش قبلی را نخواهند داشت، چراکه جهانی مالیخولیایی را تجربه کرده اند که پیش تر فقط در فیلم ها دیده بودند.

عربانی یادآور می شود: اما الان همه این شرایط عجیب را لمس کرده اند. در نتیجه قطعا جلساتی که در حوزه تجسمی گذاشته می شود با سال های گذشته متفاوت است و نمایشگاه هایی که قرار است در آینده برگزار شوند نیز حتما تحت تاثیر کرونا خواهند بود و آثاری خلق می شوند که سوژه های جدیدی دارند، سوژه هایی که پیش تر تکرار نشده بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1027

به "عربانی: آینده هنرهای تجسمی تحت تاثیر کرونا خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربانی: آینده هنرهای تجسمی تحت تاثیر کرونا خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید