عکس l کشف مار عجیب و غریب دو سر در آمریکا

به گزارش مجله جگوار، دیجیاتو نوشت: نکته قابل توجه اینکه هرکدام از سرهای این مار به صورت مجزا عمل می نمایند و به طور مستقل غذا می خورند.

عکس l کشف مار عجیب و غریب دو سر در آمریکا

به تازگی گونه ای مار که تحت عنوان مار بندجورابی (Garter snake) شناخته می گردد، در ایالات متحده پیدا شده که دو سر منحصربه فرد دارد و هم اکنون در آزمایشگاه خزنده شناسی دانشگاه نبراسکا-لن از آن نگهداری می گردد.

این مار دو سر، هفته گذشته به وسیله فردی به نام جاشوا مارشال هنگام تمیز کردن مرکز هنری Clay در ویرجینیای غربی پیدا شد. او شرح می دهد:

من یک کنده را از روی زمین بلند کردم و ابتدا از تماشا دو مار کوچک چندان تعجب نکردم، اما سپس متوجه شدم که دو سر روی یک مار وجود دارد.

زمانی که مارشال متوجه شد که این یک مار دو سر است، آن را در یک کوزه گذاشت و به یک حافظ محیط زیست محلی مراجعه کرد. سپس کشف او به دانشگاه نبراسکا-لن و دنیس فرارو، استادیار خزنده شناسی آن تحویل داده شد.

نکته قابل توجه این مار دو سر

این مار بسیار نادر است و در هر 100 هزار مورد، یک نمونه به این صورت (با دو سر) یافت می گردد. او بعلاوه گفت که این دومین باری است که یک مار دو سر به آزمایشگاه او آورده می گردد؛ آزمایشگاهی که بیش از 20 سال راهنمایی آن را برعهده دارد.

چیزی که این مار را منحصربه فردتر می نماید، این است که سرهای آن از بالای گردن شکافته شده اند. فرارو در این رابطه شرح می دهد:

معمولا وقتی مارها دو سر دارند، یکی از آن ها بر دیگری کنترل دارد، اما این یکی دو گردن دارد، به این معنی که هیچ کدام بر دیگری مسلط نیست. این دو سر به طور مستقل عمل می نمایند و به طور مستقل غذا می خورند. این امر زنده ماندن مار در طبیعت را سخت می نماید.

علاوه بر این، ظاهرا حداقل یک سانتی متر از ستون فقرات مار به هر سر متصل است و به طور دقیق تعیین نیست که چه چیزی نیمه پشتی آن را کنترل می نماید.

با این حال، این تنها یکی از چندین سوالی است که فرارو دوست دارد در حین مطالعات خود به آن پاسخ دهد. نکته قابل توجه دیگر اینکه این مار هنوز نوزاد است و برای انجام آزمایش به وسیله اشعه ایکس بسیار کوچک است، بنابراین فرارو میخواهد که از آن مراقبت کند تا برای انجام مطالعات پیشرفته تر بزرگ گردد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 شهریور 1401 بروزرسانی: 22 شهریور 1401 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2176

به "عکس l کشف مار عجیب و غریب دو سر در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس l کشف مار عجیب و غریب دو سر در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید