قربانی: اگر می خواستم، پیشنهاد مدیرعاملی استقلال را قبول می کردم، دوستان بعد از فحاشی به حرف هایم فکر نمایند

به گزارش مجله جگوار، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: دوستانی که فحش می دهند روز سوم به بعد به حرف های من فکر نمایند.

قربانی: اگر می خواستم، پیشنهاد مدیرعاملی استقلال را قبول می کردم، دوستان بعد از فحاشی به حرف هایم فکر نمایند

به گزارش خبرنگاران، پیروز قربانی مربی تیم فوتبال سایپا در خصوص اظهارنظرش درباره پرسپولیس گفت: بعد از صحبت درباره پرسپولیس جوی راه افتاد. آن اظهار نظر یک مسئله کلی بود، نمی دانم چرا چنین فضایی پیش آمده که پیشکسوتان استقلال نمی تواند در خصوص پرسپولیس صحبت نمایند و از آن طرف هم پرسپولیسی ها نمی توانند در خصوص استقلال حرف بزنند. در این صورت متاسفانه مورد هجمه و هجوم یکسری آدم مریض قرار می گیرند که چنین فضایی به وجود می آید.

وی افزود: با قاطعیت بگویم که استقلالی تر از من وجود ندارد. من از جوانان تیم به کاپیتانی استقلال رسیدم و فکر می کنم 3 یا 4 نفر شرایط من را داشتند. پسر من که استقلالی واقعی است 3 روز است که با من صحبت نمی نماید. دوستان فکر ننمایند که اگر خدای ننموده استقلال نتیجه نمی گیرد من خرسند می شوم، به هیچ عنوان به این شکل نیست.

قربانی توضیح داد: من منطق دارم و براساس منطق ام موظف هستم که یکسری مسائل را بگویم. طبیعتا استقلال اگر سرحال و رده بالای جدول باشد افتخارش برای من است که در این تیم پرورش پیدا نموده ام. دنبال هیچ چیزی نیستم، نظرات دیگران محترم است ولی برای من اهمیتی ندارد و زندگی من براساس نظرات دیگران پایه ریزی نشده است. هر چیزی در جامعه از لحاظ احترام و مسائل مادی همه از صدقه سری استقلال است و آدم نمک نشناسی نیستم. صحبت هایم را رک و بی پرده می گویم حتی اگر به ضرر استقلال باشد. مثل بعضی از دوستان هم نیستم که بعد از جدایی از استقلال تیم را تهدید به شکایت کنم. کفش قرمز هم نمی پوشم و از این کارهای چیپ انجام نداده ام.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال افزود: در سال 88 اگر خودم می خواستم می توانستم در استقلال بمانم و همه رکوردهایی که بعضی دوستان به آن افتخار می نمایند می توانست از آن من باشد. اگر در آن سال به دلخواه خودم از استقلال جدا نمی شدم می توانستم 7-8 سال دیگر در استقلال بازی کنم و رکورددار شوم. وقتی پیروز قربانی حرف می زند یکی دو روز به حرف هایش فکر کنید. عیبی ندارد براساس نفهمی خودشان یکی ، دو روز فحش بدهند ولی روز سوم به بعد و پس از فحاشی فکر نمایند و ببینند که در جامعه ای که زندگی می کنیم جای درستی برای پرورش بچه هایمان هست یا نه؟

قربانی در واکنش به این موضوع که فضا برای مربیان ایرانی مهیا نیست و پس از اظهارنظر درباره موضوعی با هجمه هایی روبرو می شوند، در صورتی که با مربیان خارجی چنین برخوردی نمی گردد، گفت: در این زمینه مشکل فرهنگی داریم. وقتی یک مربی خارجی یک حرف غلط را بیان می نماید همه ما می گوییم به به، ولی همان حرف را به درست اگر یک مربی ایرانی بزند همه ایراد می گیرند. مربی خارجی می آید و مدیران ما جرأت نمی نمایند از او انتقاد نمایند ولی وقتی مربی ایرانی را سر کار می گذارند همه مدیران ما فنی می شوند و اظهار نظر می نمایند. این فرهنگ باید عوض گردد.

وی که با برنامه رادیوی آفساید رادیو جوان گفت وگو می کرد، گفت: موضوع دیگر این است که آیا ما به عنوان مربی داخلی کاری را انجام دادیم که همطراز مربیان خارجی باشیم؟ یک بار مصاحبه های بعد از بازی مربیان داخلی را ببینید، فکر می کنم یکی دو مربی هستند که منطقی صحبت می نمایند که یکی از آنها مربی سایپا ابراهیم صادقی است ولی بقیه مربیان این طور نیستند.

قربانی گفت: مصاحبه بعضی از مربیان که اسم نمی برم را ببینید؛ هر بازی که نتیجه نمی گیرند همه مقصر هستند غیر از خودشان. این مسائل فریب اذهان عمومی است و متاسفانه افکار عمومی هم پذیرای این فریب هستند. عاملی که در موفقیت یک تیم 3 درصد تاثیر دارد را عظیم می کنیم تا ضعف خودمان که عامل 80-90 درصدی در عدم نتیجه گیری تیم هست را پنهان کنیم، یعنی شکست مان را به همه چیز ربط می دهیم غیر از خودمان.

مربی سایپا یادآور شد: قبل از اینکه پیشکسوت استقلال باشم پیشکسوت فوتبال هستم، قبلا هم این موضوع را گفته ام، می دانم که محکوم به رفتن هستم. همه دوستان به من می گویند که این مصاحبه ها برایم بد می گردد، برای من بد گردد هیچ ایرادی ندارد. سیستم معیوبی که در فوتبال ما وجود دارد من را پس می زند ولی تا روزی که باشم مقابل این تفکر مبارزه می کنم. هیچ کسی را هم ندارم، تیم رسانه ای ندارم و هر حرفی می زنم مربوط به افکار خودم هست. از من و محمود فکری استقلالی تر داریم؟ کسانی که در فضای مجازی به خانواده ما فحش می دهند از ما استقلالی تر نیستند. هرچه داریم از صدقه سری استقلال هست ولی از آن طرف هم ما برای این تیم زحمت کشیدیم و یکسری از افرادی که از فوتبال سررشته ندارند در خصوص ما حرف می زنند. من که تخصصم فوتبال هست وقتی می بینم یک نفر حرف اشتباه می زند موظف هستم حرف بزنم و تا روزی که در این فوتبال هستم برای سالم سازی و پاک شدن فوتبال کوشش می کنم حتی اگر محکوم به رفتن از فوتبال شوم که این اتفاق خواهد افتاد. با این حال حرفم را می زنم و از کسی خرده برده ای هم ندارم.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که اگر قانون منع حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران برداشته گردد، خارجی ها دوباره عزیز می شوند؟ گفت: طبیعتا با فرهنگی که در جامعه ما برقرار است این اتفاق خواهد افتاد. مربیان خارجی که در یکی دو سال اخیر در فوتبال ما بودند را ببینید. به خاطر مربی خارجی که 6 ماه در ایران بوده به خانواده امثال مجیدی، فکری و قربانی که عمرشان را در استقلال گذاشته اند توهین می نمایند. تاریخ پرافتخار ایران را مطالعه کنیم، بالاخره دوران سیاهی هم داشتیم، 200 سال مستعمره بودیم یعنی فرهنگ پذیرای استعمار را داریم. مربیان خارجی که به ایران می آیند فوتبال ما را استعمار می نمایند.

قربانی گفت: به عنوان کسی که عاشق کشورم هستم و به دنبال پست و مقام نیستم، اگر می خواستم پیشنهاد مدیرعاملی، معاونت، مربیگری و سرپرستی باشگاه استقلال قبول می کردم. همه کار می کنم که حتی یک درصد کوچک فوتبال کشور به سمت پاکی برود حتی اگر به نابودی خودم منجر گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1489

به "قربانی: اگر می خواستم، پیشنهاد مدیرعاملی استقلال را قبول می کردم، دوستان بعد از فحاشی به حرف هایم فکر نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانی: اگر می خواستم، پیشنهاد مدیرعاملی استقلال را قبول می کردم، دوستان بعد از فحاشی به حرف هایم فکر نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید