قهرمانی در رده های پایه اولویت ما نیست، اگر همه تیم ها مسائل شان را حل نمایند، لیگ 14 تیمی می گردد

به گزارش مجله جگوار، رئیس فدراسیون والیبال گفت: اولویت ما در رده های پایه کسب عنوان قهرمانی دنیا نیست.

قهرمانی در رده های پایه اولویت ما نیست، اگر همه تیم ها مسائل شان را حل نمایند، لیگ 14 تیمی می گردد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، محمدرضا داورزنی درخصوص تعداد اعضای هیئت رئیسه فدراسیون والیبال اظهار کرد: براساس اساسنامه قبلی فدراسیون ها، 9 نفر عضو رسمی هستند که حکم دارند. چند نفر غیر از رئیس، نایب رئیس، خزانه دار و بازرس از وزیر ورزش حکم می گیرند.

5-6 نفر عضو افتخاری هیئت رئیسه هستند

وی با بیان اینکه در اساسنامه جدید این تعداد تغییر خواهد نمود، اظهار داشت: معرفی این افراد، آنالیز صلاحیت و صدور احکام آنها فرآیندی دارد. غیر از نفراتی حکم شان از سوی رئیس فدراسیون صادر می گردد و افرادی که به نوعی عضو افتخاری هستند، سایر افراد طبق قانون از وزیر ورزش حکم می گیرند. اسنادی که این 9 نفر امضا می نمایند طبق قانون، زیر نظر دستگاه های نظارتی هم خواهد بود، اما چون بحث ما استفاده از تجربیات افراد صاحب نظر است، حدود 5-6 نفر بیشتر از 9 نفر اصلی را در فدراسیون داریم. سعی ما این است که از تمام ظرفیت ها در تصمیم گیری ها استفاده کنیم.

به دنبال استفاده از نظرات همه دوستان هستیم

رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که چند نفر در هیئت رئیسه حق رای دارند، توضیح داد: 9 نفر طبق قانون حق رای دارند؛ البته موضوع مهم برای ما استفاده از نقطه نظرات و تجربیات همه دوستان است، اما در نهایت اسنادی که برای آینده می ماند به امضای 9 نفر خواهد رسید. علاوه بر رئیس فدراسیون؛ خزانه دار، بازرس، فریبا محمدیان، مونسان، افشاردوست نفراتی هستند که احکام شان صادر شده است. درمورد سایر دوستان هم باید منتظر صدور حکم شان باشیم، اما با این وجود از نظرات افرادی همچون محمودی، کارخانه، مهرداد هاشمی و ... هم استفاده می کنیم.

نگران نایب رئیس آقایان و بانوان نباشید!

داورزنی درمورد معین تکلیف نایب رئیس بانوان و آقایان، توضیح داد: انتخاب این افراد هم در فرآیند انتخاب و صدور حکم واقع شده است؛ نگران نباشید! مهم این است که از فرصت کنونی که با توجه به شیوع کرونا ایجاد شده، استفاده کنیم تا برای آینده برنامه ریزی کنیم. ما با فدراسیون دنیای به صورت آنلاین در ارتباط هستیم. روز گذشته هم جلسه خیلی خوبی با فابیو، دبیرکل فدراسیون دنیای داشتیم و امروز هم جلسه ای برای تصویب بودجه فدراسیون دنیای داریم. من چون عضو کمیته اقتصادی هستم باید در این جلسه حضور داشته باشم. علی رغم اینکه مسابقات تعطیل است، اما فدراسیون دنیای همچنان کارهای خود را دنبال می نماید تا برای رویدادهای پیش رو آماده گردد.

قهرمانی در رده های پایه اولویت ما نیست

رئیس فدراسیون والیبال درخصوص پیشنهاد دریافت میزبانی رویدادهای دنیای در رده نوجوانان و جوانان به فدراسیون دنیای و تاثیرات آن بر والیبال ایران، اظهار داشت: ما کشوری هستیم که در دنیا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در حال کار کردن هستیم. چندین دوره عنوان قهرمانی دنیا را در رده های پایه کسب نموده ایم و والیبال همچون کشورهای لهستان و... در خانواده های ما نفوذ نموده است. ضمن اینکه برای توجه به جوانان و رده های پایه، دریافت این میزبانی ها مفید خواهد بود.

وی که مهمان تلفنی برنامه والیبال ایران در رادیو ورزش بود، اضافه کرد: با دریافت میزبانی مسابقات دنیای در رده پایه تنور والیبال در این رده داغ می ماند و مربیان شهرستانی انگیزه می گیرند تا با قدرت کار نمایند. ویترین کار همه کشورها رده بزرگسالان است، اما بیشتر کشورها در حوزه تیم های پایه هم خوب کار می نمایند.ما هم گام های خوبی برداشته ایم و قهرمانی در این مسابقات برای ما اولویت نیست، بلکه می خواهیم یک رویداد دنیای را با هماهنگی FIVB برگزار کنیم تا ایران به عنوان یکی از کشورهایی که همواره در میزبانی نمره قبولی گرفته است تحرک خوبی داشته باشد.

باید تعامل جدی با آموزش و پرورش داشته باشیم

داورزنی گفت: ما علاقمند هستیم که باشگاه های ما روی رده پایه سرمایه گذاری نمایند. باشگاه ها نباید آماده خوری نمایند، بلکه با کار کردن در رده های پایه اول احتیاجهای خود را رفع نمایند و سپس سرمایه گذاری نموده و سودآوری داشته باشند. یکی از بحث های جدی ما تعامل فدراسیون والیبال با آموزش و پرورش است، چون به این واسطه می توانیم استعدادیابی خوبی داشته باشیم.

تیم پیغام حق حضور در لیگ برتر را ندارد، مگر اینکه تسویه کند

وی درخصوص حضور مجدد تیم والیبال پیغام مشهد که سال گذشته از دور مسابقات کنار گذاشته شده بود، توضیح داد: روز گذشته به شیخ الاسلامی و مدیرکل استان خراسان هم گفتیم که ما در سال های گذشته چندین تیم از استان خراسان در لیگ برتر داشتیم با کلی بدهی از مجموعه والیبال کشور حذف شدند. این اتفاق یک ضایعه برای فدراسیون است. تا زمانی که پیغام با بازیکنانش تسویه حساب نکند و بدهی های خود را به فدراسیون پرداخت نکند، نمی تواند در لیگ برتر حاضر گردد.

اظهارات آقایان صحت ندارد

رئیس فدراسیون والیبال بیان کرد: این شرایط برای تمام تیم ها وجود دارد و اگر این فرایند ادامه پیدا کند به مشکل خواهیم خورد. ما مبالغ زیادی را از باشگاه ها طلبکار هستیم و بعضی از تیم ها از گردونه لیگ خارج شده اند که آن را به وسیله مراجع قضایی دنبال می کنیم. بعضی دیگر را هم که در لیگ هستند باید تا زمان قرعه کشی بدهی های خود را پرداخت نمایند. تعجب می کنم که آقایان مدعی شدند با فدراسیون تعامل نموده اند؛ این موضوع صحت ندارد. تا زمانی که پیغام تسویه حساب نکند، جایی در لیگ برتر ندارد.

اگر همه تیم ها مسائل شان را حل نمایند، لیگ 14 تیمی می گردد

داورزنی درمورد تصمیم گیری برای تعداد تیم های حاضر در لیگ برتر، اظهار کرد: سعی فدراسیون این است که با 12 تیم مسابقات را آغاز کند. بعضی تیم ها بلاتکلیف هستند که از جمله آنها می توانم به تیم بسیار خوب راهیاب ملل مریوان اشاره کنم. ما از قبل اعلام کردیم که تیمی سقوط نمی نماید و 2 تیم هم از لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود می نمایند. امیدوارم همه تیم ها مسائل خود را حل نمایند که اگر این کار را بنمایند لیگ 14 تیمی خواهد شد و اگر این اتفاق رخ ندهد لیگ با 12 تیم از شهریور ماه استارت خواهد خورد.

دورکاری موجب استفاده از ظرفیت استان ها می گردد

وی در واکنش به این سوال که چرا قبلاً اعتقادی به دور کاری نداشتید و درخواست می کردید تا روسای کمیته ها و... در تهران حاضر باشند، اما به تازگی بعضی مسئولان در فدراسیون دورکاری می نمایند، گفت: شرایط کل دنیا و استفاده از تکنولوژی موجب می گردد تا الزامی برای حضور فیزیکی افراد نباشد؛ مخصوصاً افرادی که در کار ستادی هستند. با استفاده از نرم افزارهای جدید می توان افراد را دور هم جمع کرد، اما شاید هم احتیاج باشد یک روز در ماه جلسات با حضور فیزیکی افراد هم برگزار گردد. با این شرایط از ظرفیت استان ها هم به خوبی استفاده می کنیم.

منتظر اعلام نظر کنفدراسیون آسیا هستیم

رئیس فدراسیون والیبال درمورد معین تکلیف زمان برگزاری رقابت های نوجوانان و جوانان در آسیا، اظهار داشت: در انتظار اعلام نظر کنفدراسیون والیبال آسیا هستیم. خیلی از کشورها مشکل تردد پروازی دارند؛ البته اخیراً صحبت هایی مطرح شده که طی روزهای آینده این مسائل رفع خواهد شد. تردد مسافران و باز شدن مرزها یاری می نماید تا مسابقات لغو نگردد. شاید صحبت در این خصوص کمی زود باشد، اما فدراسیون دنیای و آسیایی چند برنامه دارند که با توجه به شرایط کرونا بهترین گزینه انتخاب خواهد شد.

بهترین تصمیم را برای کنفدراسیون آسیا می گیرم

داورزنی درمورد زمان برگزاری انتخابات کنفدراسیون والیبال آسیا و حضورش در این انتخابات، توضیح داد: قبل از هیئت رئیسه که به تعویق افتاد، قرار بود انتخابات برگزار گردد، اما در شرایط کنونی فکر می کنم در شهریور یا مهرماه انتخابات برگزار گردد. من به دنبال نایب رئیسی آسیا هستم، اما گروه های مختلف کوشش می نمایند تا افراد خود را در کنفدراسیون آسیا داشته باشند. بن ناصر دیگر نمی تواند در انتخابات حضور داشته باشد. اتفاقاتی هم در کویت اتفاق افتاده که در تصمیمات آسیا تاثیرگذار خواهد بود و دکتر وی هم اقداماتی انجام داده است تا فرد مد نظر خودش را بر کرسی بنشاند. ما هم به یاری ارتباطاتی که با بعضی کشورهای آسیایی داریم کوشش می کنیم تصمیم درست برای آینده کنفدراسیون والیبال آسیا بگیریم.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1108

به "قهرمانی در رده های پایه اولویت ما نیست، اگر همه تیم ها مسائل شان را حل نمایند، لیگ 14 تیمی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی در رده های پایه اولویت ما نیست، اگر همه تیم ها مسائل شان را حل نمایند، لیگ 14 تیمی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید