قیمت نفت برنت به 37 دلار سقوط کرد

به گزارش مجله جگوار، بهای معاملات نفت برنت که روز گذشته به پایین ترین قیمت در پنج ماه اخیر سقوط کرده بود، در معاملات روز جاری 15 سنت افزایش یافت و به 37 دلار و 80 سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت برنت به 37 دلار سقوط کرد

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 10 سنت افزایش، به 36 دلار و 27 سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز چهارشنبه بیش از پنج درصد و روز پنج شنبه حدود چهار درصد سقوط کرده بودند.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار آسیا اقیانوسیه در شرکت OANDA در این باره گفت: به نظر می رسد که بازار یک بهبود موقتی پیدا کرده است. با کندی تقاضا برای انرژی در اروپا، مصرف جهانی ضعیفتر شده و بازگشت نفت لیبی به بازار باعث شده است اوپک پلاس در تصمیمش برای افزایش دو میلیون بشکه ای تولید در ژانویه بازبینی کند. نفت در چنین فضایی که اوپک پلاس درباره تصمیم خود هیچ بیانیه رسمی منتشر نکرده، بعید است صعود پایداری داشته باشد.

اوپک و متحدانش که به اوپک پلاس معروف هستند قرار است طبق توافق اولیه، محدودیت تولید فعلی را تسهیل کرده و در ژانویه تولیدشان را حدود دو میلیون بشکه در روز افزایش دهند. عربستان سعودی و روسیه با توجه به تجدید قرنطینه در اروپا و ضعیف شدن دوباره تقاضا برای نفت، موافق حفظ محدودیت عرضه در سطح فعلی 7.7 میلیون بشکه در روز هستند.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار برای عادی شدن سریع فرایند تولید نفت منطقه خلیج مکزیکوی آمریکا پس از ضعیف شدن طوفان گرمسیری زتا و تشدید اشباع عرضه، عامل دیگری بود که فشارهای نزولی روی قیمتها را تشدید کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1314

به "قیمت نفت برنت به 37 دلار سقوط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت برنت به 37 دلار سقوط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید