مقاله: تعطیلات ملی کانادا در تقویم

به گزارش مجله جگوار، در روز اول جولای 1867 کشور کانادا به یک فدراسیون با 4 استان شامل نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، انتاریو و کبک تبدیل شد. از سال 1983 این روز تحت عنوان روز کانادا شناخته شده است. این روز در سرتاسر کشور جزو تعطیلات رسمی کانادا به شمار میرود و در این روز تمامی مدارس و ارگان ها تعطیل میباشند. روز کانادا در خیلی از شهرهای کانادا با برگزاری رویدادهای مختلف مانند رژه، کنسرت، کارناوال، جشنواره، آتش بازی و مراسم شهروندی برای شهروندان جدید جشن گرفته می شود. این جشن ها معمولا در فضاهای باز برگزار شده و نوعی روحیه وطن پرستی در آن ها جریان دارد. همچنین پرچم ملی کانادا به طور گسترده نمایش داده شده و افراد صورت خود را با رنگ های سفید و قرمز به عنوان رنگ های ملی کانادا آراسته می کنند.

مقاله: تعطیلات ملی کانادا در تقویم

جمعه خوب دو روز قبل از عید پاک یکشنبه اتفاق می افتد. این روز بزرگداشت مصلوب شدن حضرت مسیح است که به وسیله مسیحیان در کانادا و نقاط دیگر جهان گرامی داشته می شود. جمعه خوب به جز استان کبک در سایر مناطق کشور کانادا به عنوان تعطیل رسمی شناخته می شود. در این روز مدارس و اکثر قریب به اتفاق مشاغل تعطیل هستند.

روز اول ژانویه به عنوان اولین روز سال در تمامی کشورهایی که تقویم Gregorian را مبنای کار خود قرار داده اند از جمله کشور کانادا تعطیل است. همین مسئله منجر شده به اینکه این روز از سال به عنوان رایج ترین تعطیلی عمومی در جهان شناخته شود. این روز از سال در کانادا با نمایش آتش بازی و مهمانی جشن گرفته می شود. مردم از شامگاه 31 دسامبر با برگزاری مهمانی در خانه ها و کافه ها به استقبال سال نو می روند. در صورتی که روز سال نو در روزهای شنبه و یکشنبه قرار گرفته باشد تعطیلی رسمی به روز دوشنبه منتقل خواهد شد. در این روز اکثر فروشگاه ها بسته بوده و سیستم های حمل ونقل عمومی خدمات کمتری ارائه می کنند.

منبع مقاله: تعطیلات ملی کانادا در تقویم

انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1966

به "مقاله: تعطیلات ملی کانادا در تقویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: تعطیلات ملی کانادا در تقویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید