موضع چین درقبال برجام

به گزارش مجله جگوار، هوا چون یینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت: شرایط حال حاضر توافق هسته ای بسیار حساس و پیچیده است. بدون توجه به چگونگی جلو رفتن شرایط، چین باور دارد که حفظ و اجرای برجام باید پیش شرط هرگونه راهکار سیاسی یا دیپلماتیکی برای مسئله هسته ای ایران باشد.

موضع چین درقبال برجام

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

او تاکید نمود امیدواریم که همه آرامش خود را حفظ نموده و خویشتن داری از خود نشان دهند، برای حفظ برجام به اجماع برسند و به دنبال بازگشت فوری بدون شرط آمریکا به این توافق و همچنین تداوم پایبندیش - از جمله برداشتن تمامی تحریم ها - باشند.

سخنگوی وزارت خارجه این کشور در بخش دیگری از سخنانش می گوید: مشخصا برجام پاسخی برای تمام مسائل امنیتی در منطقه نیست. چین پیشنهاد تثبیت صحن گفت وگوهای چندجانبه ای در خاورمیانه و خلیج را به طرفین داده است تا نگرانی های خود را به وسیله رایزنی حل نموده و به اجماعی جدید بر سر حفظ صلح و ثبات منطقه ای برسند.

ایران و چین برای یک توافق بلند مدت 25 ساله در حال مذاکره هستند. مذاکره ای که در سطح ملی پیگری می گردد و علی لاریجانی مدیریت آن را برعهده دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1417

به "موضع چین درقبال برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع چین درقبال برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید