هیچ چیزی برای ساخت هواپیمای مسافری کم نداریم ، سیمرغ به جمع صنعت هواپیمایی کشور پیوست

به گزارش مجله جگوار، وزیر راه و شهرسازی گفت: پیرو بازدید ریاست جمهور از مجموعه هسا در سال گذشته و وعده پرواز هواپیمای ترابری سیمرغ، در روزهای گذشته اولین پرواز پیروز این هواپیما انجام و به مدار خدمت رسانی اضافه شد.

هیچ چیزی برای ساخت هواپیمای مسافری کم نداریم ، سیمرغ به جمع صنعت هواپیمایی کشور پیوست

به گزارش خبرنگاران، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از شرکت هواپیماسازی ایران (هسا) با اشاره به اولین پرواز پیروز هواپیمای ترابری سیمرغ در روزهای گذشته اظهار کرد: امروز متوجه شدم که عملکرد این مجموعه بسیار جلوتر از شنیده هاست، شاخص هایی که در مجموعه هسا محقق شده در تراز جهانی است.

وی اضافه نمود: پیرو بازدید ریاست جمهوری از مجموعه هسا در سال گذشته و وعده پرواز هواپیمای ترابری سیمرغ، در روزهای گذشته اولین پرواز پیروز این هواپیما انجام و به مدار خدمت رسانی اضافه شد که این خبر برای صنعت هوایی کشور نویدبخش است.

بذرپاش گفت: از مدیران مجموعه هسا خواستاریم که ظرفیت های هواپیماسازی را در خدمت هواپیماهای مسافری نیز توسعه دهند، در این زمینه به نقطه قابل قبولی رسیده ایم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت های مجموعه هسا برای افزایش تاب آوری صنعت هوایی، اضافه نمود: این صنعت می تواند تکنولوژی تعمیرات قطعات هواپیماها را نیز تامین کند، صنعت هواپیمایی کاملا تحریم است که همین موضوع منجر به توسعه ظرفیت های این حوزه شده است.

وی با بیان اینکه شاخص تاب آوری صنعت نشان می دهد که چقدر یک صنعت در برابر تحریم ها زمین گیر نمی گردد، ادامه داد: حضور مجموعه های همانند هسا می تواند تاب آوری صنعت هوایی را تا حد زیادی افزایش دهد.

بذرپاش اضافه نمود: امروز در کمتر موردی به ارسال قطعات تعمیری به خارج از کشور داریم و می توان گفت همه نیازهای تعمیراتی هواپیمایی در داخل کشور انجام می گردد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه کشورها نیز بر توانایی های مجموعه هسا اذعان دارند، گفت: صنعت هواپیماسازی باید اعتماد به نفس ملی داشته باشد و از این رو نیازمند معرفی ظرفیت های این صنعت به فعالان این حوزه هستیم.

وی با تأکید بر اینکه امید است هرچه سریع تر بتوانیم هواپیمایی مسافربری را به مدار اضافه کنیم، بیان نمود: با وجود دستاوردهای فعلی صنعت ساخت هواپیما و زیرساخت های آن، هیچ چیزی برای ساخت هواپیمای مسافری کم نداریم و می توانیم با تامین دیگر زیرساخت ها، هواپیمای ایرانی کاملا داخلی را با پیروزیت به مدار صنعت هواپیمایی اضافه و تحریم ها را در این بخش نیز بی اثر کنیم.

بذرپاش توضیح داد: دولت باید حامی اصلی صنعت هواپیمایی باشد تا ناوگان هواپیمایی ظرفیت مسافری را افزایش دهد، بنابراین از ظرفیت های مالی وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری برای حمایت از مجموعه های فعال به کار می گیریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 تیر 1402 بروزرسانی: 7 تیر 1402 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2303

به "هیچ چیزی برای ساخت هواپیمای مسافری کم نداریم ، سیمرغ به جمع صنعت هواپیمایی کشور پیوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ چیزی برای ساخت هواپیمای مسافری کم نداریم ، سیمرغ به جمع صنعت هواپیمایی کشور پیوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید