پیش بینی بورس فردا 29 فروردین ، چرا شاخص نزولی است؟

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران، بازار سهام در جریان معاملات امروز، با افت شاخص همراه بود و تعداد نمادهای منفی، افزایش پیدا کرد. بر خلاف بعضی از پیش بینی ها که معتقد بودند حمایت های هفته گذشته تا حدودی در جریان این هفته ادامه دارد، بازار امروز (شنبه) فرایند نزولی 9 هزار واحدی را به همراه داشت.

پیش بینی بورس فردا 29 فروردین ، چرا شاخص نزولی است؟

مریم محبی، کارشناس بازار سرمایه در مصاحبه با خبرنگاران به وجود هیجان در بازار اشاره نمود و گفت: فعلا بازار دچار هیجان شده است و به بازار اجازه فعالیت نمی دهند. اگر بازار بر اساس عرضه و تقاضا فعالیت خود را ادامه دهد و دخالت ها و درگیری ها بر سر بازار سهام کاهش یابد، فرایند متعادل به بازار برمی گردد.

این کارشناس بازار سرمایه از اعمال سیاست های مختلف در بازار گفت و شرح داد: فاکتورهای سیاسی زیادی همچون درگیری های ارکان دولتی و غیردولتی تاثیرگذار در بورس و سیاست های کلی دولت، بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

او با بیان اینکه دو عامل مهم موجب آسیب دیدن بازار شدند توضیح داد: یکی از عوامل مهم تاثیرگذار درگیری های دولت است که بازار را با یک هیجانی همراه نموده است. یکی دیگر از عوامل آن است که اجازه فعالیت درست به بازار بر پایه عرضه و تقاضا نمی دهند. اگر به بازار فرصت بدهند بر اساس احتیاج و پایه اساسی خودش فعالیت کند، رفته رفته فرایند بهتری را پیدا می نماید.

مریم محبی درباره صحبت ها و تصمیم های حمایتی از بازار گفت: بارها از راه های مختلف اعلام شده است که قصد یاری به بازار را دارند و با بعضی از سیاست ها به دنبال بهبود شرایط بازار هستند، اما اعمال آن ها تاثیرات زیادی در فرایند معاملات بازار ندارد و دوباره فرایند نزولی شاخص برمی گردد.

او ادامه داد: چندین بار حرف از حمایت زده شده اما عملی نمی گردد. تمام این عوامل در کنار فرایند نزولی طولانی مدت بورس، موجب از بین رفتن اعتماد سهامداران شده است. عدم اعتماد سهامداران به بازار، یکی از مسائل مهم بازار به شمار می رود.

محبی در سرانجام گفت: با توجه به فاکتورهای موجود و فعالیت هایی که در بازار دیده می گردد، بازار فردا هم نزولی است.

تعداد زیادی از کارشناسان عدم اعتماد سهامداران به بازار را یکی از عوامل اصلی فرایند نزولی بازار می دانند و معتقدند بدون حمایت دولت و ارکان تاثیرگذار و بدون گذر زمان این اعتماد در بازار شکل نمی گیرد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1629

به "پیش بینی بورس فردا 29 فروردین ، چرا شاخص نزولی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بورس فردا 29 فروردین ، چرا شاخص نزولی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید