14 جاذبه برتر توریستی در شهر استاوانگر نروژ

به گزارش مجله جگوار، استاوانگر که در ساحل جنوب غربی نروژ واقع شده است سومین شهر بزرگ نروژ محسوب می گردد. این شهر همچنین یکی از قدیمی ترین جوامع در نروژ است و قدمت آن به قرن دوازدهم بر می گردد.

14 جاذبه برتر توریستی در شهر استاوانگر نروژ

شهر استاوانگر به خوبی از طریق جزایر دور پوشیده شده است و قرن هاست که به نام مرکز تجاری شناخته شده است. این شهر یک مرکز فرهنگی بسیار مجذوب کننده است و میزبان رویدادهای محبوبی همچون فستیوال MaiJazz در ماه مه و فستیوال موسیقی بین المللی Chamber در آگوست می باشد.

 1. Prekestole:

بی شک یکی از محبوب ترین و برجسته ترین جاذبه های توریستی در این شهر Prekestol است که 1960 فوت بالاتر از سطح دریا واقع شده است. به کمک قایق یا از طریق جاده می توان به این ناحیه دست پیدا کرد.

برای افرادی که به ماجراجویی علاقه مند هستند این ناحیه می تواند مجذوب کنندهیت های خاصی به همراه داشته باشد. البته افرادی که قلب ضعیفی دارند بهتر است از سفر به این منطقه چشم پوشی کنند.

 1. کلیسای جامع استاوانگر:

کلیسای جامع استاوانگر که در قرن دوازدهم از طریق رجینالد ورچستر انگلیسی ساخته شده است در مرکز شهر واقع شده و یکی از جاذبه های زیبای آن محسوب می گردد. کل کلیسا در قرن نوزدهم دوباره بازسازی شده است.

ویژگی های داخلی قابل توجه شامل منبر کاملا حکاکی شده باروک (1658)، یک فونت سنگی از دوره گوتیک و پنجره های رنگ آمیزی شده است که چشم انداز ها دوره عهد نو را به تصویر می کشد.

 1. Kongsgård:

Kongsgård در اطراف کاخ سابق اسقف یکی از مواردی است که بازدید از آن ارزشش را خواهد داشت.

این موقعیت که در ساحل شمالی Breiavatn (دریاچه کوچکی در مرکز شهر) واقع شده است میزبان Kongsgård Skole یک مدرسه مجذوب کننده برای آموزش دستور گرامر است که در کاخ ساخته شده است.

در نزدیکی آن Bispekapellet قرار گرفته است که قدمت آن به اوایل سال 1300 بر می گردد و به خوبی حفظ شده است.

 1. میدان بازار:

میدان بازار در این شهر یکی از مکان های پر جنب و جوشی است که می توان زمانی را برای خرید و آشنایی با فرهنگ محلی در آن سپری کرد. این بازار، غرفه های روبازی دارد و همین امر موجب شده است بازدید از آن تجربه خوبی برای مسافران و توریست ها باشد.

 1. Valbergtårn:

یکی دیگر از ساختمان های قدیمی استاوانگر که به خوبی حفظ شده است Valbergtårn است که می توانید آن را در شمال میدان بازار بین Vågen و Østre Havn پیدا کنید.

این ساختمان قدیمی ترین بخش از شهر محسوب می گردد و یک برج نگهبانی زیبا و مجذوب کننده است که در سال 1853 ساخته شده است. زمانی که از آن بازدید می کنید می توانید اثار هنری و دست سازهای موجود در آن را ببینید و از دیدن این موارد لذت ببرید.

 1. استاوانگر قدیمی:

یکی از زیباترین منطقه ها شهر با نام استاوانگر قدیمی شناخته شده است. این ناحیه تاریخی در برگیرنده مجموعه ای از خانه های قدیمی است که در امتداد خیابان های سنگ فرش پرپیچ و خم قرار گرفته اند.

شاید بتوان گفت این ها بزرگترین خانه های چوبی حفظ شده در اروپای شمالی هستند. خیابان های آن ارزش کاوش را دارد. همچنین باید از موزه ها و گالری هایی که در این ناحیه وجود دارد بازدید کنید.

دو مورد از بهترین موزه هایی که در این ناحیه خواهید یافت موزه Maritime و موزه کنسرو ماهی نروژی است که نگاه مجذوب کنندهی به تاریخ این کشور به نام قطب مهم ماهیگیری دارد.

 1. موزه باستان شناسی:

هیچ سفری در نروژ بدون بازدید از موزه باستان شناسی کامل نخواهد بود. اگر نتوانید اطلاعات نوی در مورد وایکینگ ها به دست اورید بهتر است این ناحیه را ترک نکنید.

موزه باستان شناسی در استاوانگر یک مکان عالی برای به دست اوردن اطلاعات در مورد وایکینگ ها و هم اسلحه ها و اثار تاریخی است.

 1. موزه هنر استاوانگر:

موزه هنر استاوانگر در یک پارک زیبا در اطراف دریاچه Mosvannet واقع شده است که تنها دو مایل از مرکز شهر فاصله دارد.

این موزه میزبان بهترین مجموعه های هنری کشور نروژ و اثار بین المللی است. یکی از موارد مجذوب کنندهی که در این موزه وجود دارد مجموعه نقاشی های منحصر به فرد Lars Hertervig است.

 1. خانه Ledaal:

خانه Ledaal که به نام اقامت گاه تابستانی برای خانواده Kielland در سال 1799 ساخته شده است نمونه بسیار خوبی از زندگی نروژی ها در اوایل قرن نوزدهم است. این بنای زیبا هنوز هم به نام اقامت گاه سلطنتی و موزه به کار می رود.

 1. موزه Flyhistorisk:

موزه Flyhistorisk با تمرکز بر هواپیماهای استفاده شده در پایگاه نظامی سوالا و فرودگاه استاوانگر مجموعه ای از هواپیماهای حفظ شده و هم اثار مختلف از جنگ جهانی دوم تا به امروز است.

 1. موزه استاوانگر:

موز استاوانگر چیزی بیشتر از یک موزه واحد است. این بنا میزبان نمایشگاهی از تاریخ طبیعی و فرهنگی است. در این بنا می توانید موزه بچه ها را هم از نزدیک مشاهده کنید. بازدید از این موزه می تواند اطلاعات فرهنگی خوبی از شهر فراهم آورد.

 1. Vålandshaugen:

بهترین نمایش استاوانگر و منطقه ها اطراف آن از طریق Vålandshaug است. Vålandshaug در یک پارک در جنوب شهر واقع شده است و می توان از طریق راستا Hornklovesgate به آن دسترسی پیدا کرد.

 1. صومعه Klosterøy - Utstein

در شمال استاوانگر جزایر متعددی وجود دارد که یکی از محبوب ترین آن ها Klosterøy است. این جزیره به کمک پل به جزیره بزرگ تر Mosterøy متصل شده است و به خاطر صومعه ای که در آن قرار گرفته است مشهور و شناخته شده است. این خانه که در قرن سیزدهم برای اولین بار به آن اشاره شد به خوبی حفظ شده است و می توان از طریق قایق به آن دسترسی پیدا کرد.

 1. Lysefjord:

در شرق استاوانگر و به کمک یک سفر دلپذیر قایقی، می توان به Lysefjord دست یافت که یک شکاف زیبا در کوه است که 23 مایل طول دارد و عرض آن به 1.25 مایل می رسد. این منطقه زیبا و چشم نواز یکی از مواردی است که به هنگام سفر به نروژ باید از آن دیدن کنید.

زمانی که در استاوانگر هستید در چه مکان هایی می توانید اقامت داشته باشید؟

اگر اولین باری است که به این شهر سفر می کنید، مکان های زیادی برای اقامت در مرکز شهر پیدا خواهید کرد. بیشتر منطقه ها مجذوب کننده و دیدنی همچون کلیسای جامع، شهر قدیمی و موزه های متعدد در نزدیکی هم قرار دارند و می توان با پیاده روی کردن از آن ها بازدید کرد. در ادامه چند مورد از هتل های معروف شهر را بیان می کنیم:

 • هتل های مجلل: هتلهای مجلل به ندرت در استاوانگر یافت می گردد اما هتل کلاریون یکی از هتل های مجللی است که از طریق آن می توانید به کلیسای جامع و شهر قدیمی دسترسی داشته باشید. این هتل اتاق های خوب و راحتی دارد. در نزدیکی این هتل هتل دیگری به نام Radisson Blu Royal قرار گرفته است که اتاق های زیبا با بالش های نرم، مرکز تناسب اندام و چشمه آب معدنی دارد.
 • هتل های معمولی: هتل Comfort Hotel Square تنها 5 دقیقه با شهر قدیمی و کلیسای جامع شهر فاصله دارد و در یک موقعیت عالی قرار گرفته است. تراس های پانومارایی و باشگاه از جمله ویژگی های خوب این هتل محسوب می گردد. در کنار دریاچه هتل زیبایی قرار گرفته است که به آن Thon Hotel Maritim می گویند. از این هتل تا کلیسای جامع و مرکز شهر تنها دو دقیقه راه است. چند مایل آن طرف تر هتل Myhregaarden قرار گرفته است که یک بنای متعلق به قرن نوزدهم با آجرهای قرمز است.
 • هتل هایی برای بودجه های اندک: تعداد این هتل ها در استاوانگر کم است اما شما می توانید در هتل Stavanger lille اقامت داشته باشید که هتل خوبی است. یک رانندگی چند دقیقه ای از جاذبه های اصلی شهر، شما را به هتل Alstor و Park Inn by Radisson Stavanger می رساند. هزینه اقامت در این هتل ها مقرون به صرفه است.

12 کلیسای معروف فرانسه

جاهای دیدنی توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

15 دلیل برای تجربه یک مسافرت تنهایی

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

منبع: آلامتو
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1784

به "14 جاذبه برتر توریستی در شهر استاوانگر نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 جاذبه برتر توریستی در شهر استاوانگر نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید