7 برند پیروز پوشاک ورزشی که دنیا را تصرف کرده اند

به گزارش مجله جگوار، لباس ورزشی در چند سال اخیر کاربرد جدیدی پیدا کرده و دیگر تنها در زمین و سالن های ورزش بر تن افراد دیده نمی شود. امروزه بسیاری از افراد و به خصوص آقایان، از پوشاک ورزشی در استایل روزانه و حتی کاری خود استفاده می کنند و هویت لباس ورزشی را دچار تغییر و تحول کرده اند. در بسیاری از ملاقات های کاری، آیتم هایی مثل کتانی و هودی بر تن اشخاص دیده می شوند و راحتی به اصل اول خوش تیپی تبدیل شده است.

7 برند پیروز پوشاک ورزشی که دنیا را تصرف کرده اند

برای موفقیت در صنعت پوشاک ورزشی، عوامل بسکمک تأثیرگذارند؛ عواملی همچون کیفیت، دوام، راحتی و قیمت. جدای از این فاکتورهای همیشگی، امروزه انتخاب سفیر برند و همکاری با ورزشکاران و برندهای فشن هم به محبوبیت برندهای لباس ورزشی می افزاید.

در ادامه این مطلب از مجله خبرنگاران، نگاهی می کنیم به برترین برندهای لباس ورزشی و علل موفقیت آن ها.

1. نایک

بدون شک در دنیای محصولات ورزشی، برندی شناخته شده تر از نایک به یادمان نمی آید. نایک به نام یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های پوشاک و کفش ورزشی به تعداد می رود که این موضوع را مدیون سال ها بازاریابی هوشمندانه، طراحی فوق العاده و نوآوری های متعدد است.

برند نایک یکی از برترین نمونه های برندینگ در دنیای بیزینس هم به تعداد می رود و در طی سالیان هویتی را برای خود ساخته است که باعث جذب وفاداری مشتریان بسکمک شده است. یکی از شعارهای این برند ورزش برای همه است و اقدامات نایک در این راستا توانسته افراد بسکمک را با علایق و سنین مختلف به خود علاقه مند کند.

نایک تا به حال طراحی برخی از مشهورترین کتانی های طول تاریخ را به عهده داشته و با کتانی هایی مثل ایر جردن و ایر مکس، تا همواره نام خود را در تاریخ کتانی ثبت کرده است. تأثیر کتانی های نایک در فرهنگ هیپ-هاپ، پایکوبی و فشن خیابانی هم مشاهده می شوند که همگی قدرت این برند را ثابت می کنند.

  • کفش پیاده روی مردانه سالومون 409300 MIRACLE؛ راه رفتنی به سبکی پرواز

2. آدیداس

نام دیگری که همواره در دنیای پوشاک ورزشی به گوش می خورد و رقابتی همیشگی با نایک داشته، آدیداس است. برند آلمانی آدیداس از سال 1949 تا به حال نوآوری های بسکمک در زمینه پوشاک ورزشی داشته و با تکنولوژی ها و مواد نو در راه پایداری قدم گذاشته است.

اگر بخواهیم به تأثیر برندهای پوشاک ورزشی در فرهنگ موسیقی نگاه کنیم، آدیداس برندی است که در صدر جدول قرار می گیرد. همکاری آدیداس با خواننده ها، گروه های موسیقی و برندهای فشن لاکچری، در موفقیتش میان اهالی صنعت موسیقی بی علت نبوده است. محصولات آدیداس در دسته فشن خیابانی هم قرار می گیرند و جدای از ورزش، در استایل روزمره و خیابانی هم جای دارند.

بسکمک از کتانی های آدیداس مثل استن نامیت و سوپراستار، از محبوب ترین کتانی های تاریخ به حساب می آیند و در میان سلبریتی ها هم محبوبیت خاصی دارند. خط تولید های مختلف آدیداس هم از جمله اوریجینالز، پرفورمنس و نئو، به جذب مخاطب از شاخه های مختلف کمک کرده اند.

3. پوما

اختلاف خانوادگی میان دو برادر، باعث شد که دو برند پوما و آدیداس شکل بگیرند. آدولف و رودولف داسلر به همراه هم برندی را راه اندازی کردند که در نهایت به خاطر اختلافات به دو بخش تقسیم شد. با این که آدیداس به مراتب از پوما به موفقیت بیشتری دست یافته است، پوما هم با استایل وینتیج خود توانسته جایگاه ویژه ای را در صنعت پوشاک ورزشی کسب کند.

برند پوما در چند سال اخیر تمرکز خود را روی کتانی های مجذوب کننده گذاشته و با همکاری با ریحانا و برند فنتی، نسل جوان را به دسته مشتریان خود بازگردانده است. کتانی های لژدار پوما که با همکاری ریحانا طراحی شده بودند، به یکی از محبوب ترین کتانی های چند سال اخیر تبدیل شدند و در استایل های خیابانی هفته های فشن دیده شدند.

پوما با محصولاتش ورزش های بسکمک را پوشش می دهد و می توان برای ورزش هایی همچون گلف، بسکتبال، فوتبال، یوگا و ورزش های موتوری سراغ این برند آلمانی رفت.

4. نیوبالانس

اگر بخواهیم یک کمپانی را با کفش رانینگ معرفی کنیم، نیوبالانس از بقیه رقبا پیشی می گیرد. این برند از سال 1906 در بوستون شروع به کار کرد و از همان سال تا الان در میان برترین های صنعت پوشاک ورزشی به جای مانده است. تمرکز نیوبالانس کفش و لباس رانینگ است اما محصولاتی از دسته های دیگر هم می توان در این برند پیدا کرد.

تنیس، بسکتبال، گلف، کریکت و اسکیت بورد از جمله ورزش هایی هستند که محصولات مرتبط شان در نیو بالانس قابل خریداری است. محصولات نیوبالانس برای زنان، مردان و بچه ها ارائه می شوند و در دو کشور آمریکا و انگلیس تولید می شوند.

نیوبالانس محصولاتی تولید می کند که در عین زیبایی، عملکرد بسیار خوبی دارند و به همین علت میان ورزشکاران حرفه ای و غیرحرفه ای محبوبیت بسکمک دارد. پایداری و حفاظت از محیط زیست هم در هویت نیوبالانس حضور دارد و این برند همواره در تلاش است تا از ضرر خود به محیط زیست بکاهد.

5. آندر آرمور

داستان برند آندر آرمور در سال 1995 و با تولید تیشرتی نوآورانه شروع شد. بنیان گذار این برند در پی پارچه ای بود که بتواند در گرم ترین شرایط آب و هوایی هم برترین عملکرد را داشته باشد. پس از پیدا کردن پارچه مورد نظر و تایید اون از طریق بازیکنان فوتبال آمریکایی، آندر آرمور شروع به تولید گسترده کرد و به سرعت در میان ورزشکاران به محبوبیت رسید.

آندر آرمور امروزه به نام برندی شناخته می شود که محصولاتش به عملکرد ورزشکاران در شرایط سخت آب و هوایی کمک می کنند. از جمله قابلیت های محصولات این برند سریع تر خشک شدن عرق، سبک بودن پارچه و در عین حال ضد آب بودن و همچنین افزایش گردش خون است.

آندر آرمور سال های بسکمک در رده برندهایی همچون نایک قرار می گرفت و با برترین برندهای لباس ورزشی رقابت می کرد، اما در دو سال اخیر و به علت بحران کرونا، با مسائل مالی روبرو شده و کمی از رقبای خود عقب افتاده است.

6. لولولمون

برند لولولمون کار خودش را در سال 1998 و با پوشاک مخصوص ورزش یوگا شروع کرد. آرامش و تأثیرات جوان بخش این ورزش در هویت لولولمون جای گرفتند و این برند کلاس های رایگان یوگا را به صورت آنلاین و حضوری هم در اختیار مشتریانش قرار می دهد. در مرور زمان، لولولمون دست به تولید محصولات رانینگ، دوچرخه سواری و بدن سازی هم زده و دسته محصولاتش را توسعه داده است. از جمله محصولات این برند می توان به نیم تنه های ورزشی، تیشرت، شلوارک و مایو اشاره کرد.

لولولمون در چند سال اخیر به علت توجهش به برابری نژادی و جنسیتی، به محبوبیت بسکمک میان جوانان دست یافته و توانسته در دوران بحران کرونا از رقبای خود پیشی بگیرد. لولولمون با ارائه سایز های بزرگ و استفاده از مدل هایی با تنوع سایز و نژادی به این محبوبیت دست یافته است.

  • ست تاپ و شلوارک ورزشی پانیل مخصوص آقایان؛ حرفه ای ورزش کن

7. ریباک

برند ریباک که بخشی از کمپانی آدیداس است، از سال 1958 شروع به تولید کتانی و لباس های ورزشی کرد، اما در دهه 80 میلادی بود که با طراحی اولین کتانی مخصوص زنان، توانست به معروفیت برسد. ریباک از آن زمان تا به حال به نام یکی از برترین برندهای پوشاک ورزشی شناخته می شود و استایل رترو و وینتیج آن باعث جذب مخاطبان بسکمک شده است.

کفش ها، محصولات اصلی برند ریباک هستند، اما لباس های با کیفیت ریباک هم فروش خوبی دارند. ریباک با همکاری با برندها و اشخاص مشهوری همچون مزون مارجلا و کاردی بی، همواره در تلاش است تا در یادها بماند. گرچه با همه این ها، ریباک در سال 2020 به ورشکستگی نزدیک شد و گروه آدیداس گفت که قصد دارد این برند را برای فروش بگذارد.

از کدام برند لباس ورزشی بخریم؟

با بررسی تمام این برندها، شاید همچنان این سوال باقی بماند که کدام برند ورزشی برای ما مناسب است؟ در خرید پوشاک ورزشی عوامل بسکمک همچون طراحی، سایز مناسب، عملکرد در آب و هوای مختلف و… تأثیر دارند که هر شخص باید با توجه با اولویت خود، برند مناسب با این عوامل را انتخاب کند. قاعدتا اگر طراحی و زیبایی برای شخص در اولویت واقع شده است، برندهایی همچون نایک و آدیداس مناسب او هستند و اگر در پی تنوع سایزی است، بهتر است سراغ لولولمون برود. پس پیش از انتخاب برند، عوامل حائز اهمیت در پوشاک ورزشی برای خود را پیدا کنید و با توجه به آن ها خرید کنید.

منابع: The Trend Spotter, FashionBeans

منبع: دیجی استایل
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1763

به "7 برند پیروز پوشاک ورزشی که دنیا را تصرف کرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 برند پیروز پوشاک ورزشی که دنیا را تصرف کرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید