اعمال فشار آمریکا به بریتانیا برای پذیرش 600 عضو داعش و خانواده هایشان

به گزارش مجله جگوار، واشنگتن فشارها به بریتانیا را برای پذیرش 600 عضو بریتانیایی داعش به همراه اعضای خانواده هایشان که در اردوگاه پناهجویان در سوریه به سرمی برند، افزایش داده است.

اعمال فشار آمریکا به بریتانیا برای پذیرش 600 عضو داعش و خانواده هایشان

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله جگوار، آمریکا به انگلیس فشار آورده است که 600 تن از اعضای بریتانیایی داعش را به همراه خانواده هایشان که در اردوگاههای پناهجویان در سوریه به سر می برند، پذیرش کند.

در ماه فوریه امسال میلادی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از کشورهای اروپایی درخواست نموده بود صدها تن از اعضای داعش که از شهروندان این کشورها هستند و هم اکنون در سوریه بازداشت هستند را به کشورهایشان بازگردانند و محاکمه نمایند.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، شمار بیش از حد اعضای بریتانیایی داعش به همراه همسران و بچه هایشان که دارای گذرنامه انگلیسی هستند، در حالی منتشر شده است که در کابینه بریتانیا در مورد پذیرش این اعضای داعش شکاف ایجاد شده ست. با اینحال، آمریکا، فشارها به بریتانیا برای پذیرش این 600 نفر و محاکمه آنها را در کشور خودشان افزایش داده است.

مدت ها است که آمریکا خواهان بازگشت اعضای بریتانیایی داعش به کشورشان است اما مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا اخیراً به انگلیس اعمال فشار آورده تا اعضای خانواده این افراد را نیز بپذیرد.

طبق گزارش دیلی میل، دولت ترامپ مصمم است تا کمپ بزرگ پناهجویان در سوریه را تعطیل کند و به همین دلیل در صدد است اطمینان حاصل کند که هیچ یک از اعضای داعش در اردوگاه پناهجویان باقی نماند و یا اینکه این افراد به آمریکا فرار ننمایند.

هفته نامه میل آن ساندی اخیراً گزارش کرد که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در حال برنامه ریزی برای طرح هایی است که طبق آن نیروهای ویژه ارتش انگلیس (SAS) را به سوریه اعزام کند تا بچه ها انگلیسی اعضای داعش را به کشور بازگرداند اما این طرح بازگشت بحث برانگیز اعضای داعش به انگلیس، وی موجب بروز شکاف عمیقی در شورای امنیت ملی انگلیس شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که حدود 30 کودک در اردوگاههای شمال سوریه هستند که ادعا می گردد شهروندی انگلیس را دارند و از والدینی انگلیسی به جهان آمده اند که به داعش پیوسته بودند.

طبق این گزارش، بعد از گفت وگوهای فشرده در دو نشست شورای امنیت ملی بریتانیا در هفته های اخیر، تصمیم نهایی درباره استقرار نظامیان و مقامات انگلیسی برای بازگرداندن این بچه ها به انگلیس، احتمالاً اوایل این ماه جاری میلادی اتخاذ می گردد.

طبق این گزارش، حتی در صورتیکه این طرح مجوز بگیرد، تنها نوجوانان 16 سال و زیر آن، از اردوگاه خارج می شوند اما نخست وزیر انگلیس در داخل کشورش با فشارهای زیادی روبرو است تا طرح خود را به دلیل نگرانی های امنیتی و حقوقی کنار بگذارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 375

به "اعمال فشار آمریکا به بریتانیا برای پذیرش 600 عضو داعش و خانواده هایشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال فشار آمریکا به بریتانیا برای پذیرش 600 عضو داعش و خانواده هایشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید