برگزاری همایش در وزارت ارتباطات ممنوع شد

وزیر ارتباطات اعلام نمود که از این تاریخ به بعد برای صرفه جویی در هزینه ها، برگزاری همایش ها در وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه ممنوع است.

برگزاری همایش در وزارت ارتباطات ممنوع شد

وزارت ارتباطات خاطرنشان کرد: محمد جواد آذری جهرمی، در همایش مدیران پست بانک ایران با اشاره به موضوع تحول دیجیتال به عنوان چشم انداز بانکداری، گفت: گام نخست در این زمینه برداشتن محدودیت سرمایه گذاری بانک ها در صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر توسط وزارت اقتصاد و دارایی و گام دوم نیز استفاده از ظرفیت استارتاپ ها برای شناسایی ریسک بیمه ها است.

وی مهمترین وظیفه پست بانک را تأمین اقتصادی برای صنعت ICT بیان نمود و اضافه کرد: پست بانک باید بتواند قدرت تحلیل و آنالیز ریسک سرمایه گذاری در پروژه های ICT را بدست آورد و هم اکنون به دلیل نبود این امکان، پروژه های ICT برای دریافت منابع اقتصادی در صف هستند.

آذری جهرمی وظیفه دیگر پست بانک را خدمت رسانی به مناطق محروم بیان نمود و گفت: در مدیریت قبلی پست بانک خدمات بانکداری به روستاها برده شد و این موضوع در صرفه جویی سوخت و هزینه ها اثرگذار بود.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و 250 روستا به خدمات خودپردازها مجهز شده اند، اضافه کرد: با برطرف انحصار از حوزه PSP ها گام بلندی برای توسعه بانکداری الکترونیکی و رفاه بیشتر روستاییان برداشته می گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد پست بانک در چند سال گذشته را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در ارزیابی ملی بین بانک ها و در بانکداری الکترونیکی تعداد تراکنش های برگشتی این بانک در حد صفر بوده است.

وی اضافه کرد: از مدیریت جدید پست بانک انتظار داریم ضمن انجام مأموریت های ابلاغی بالادستی، کوشش کند که پست بانک به عنوان بانک تخصصی ICT بیشتر نمایان گردد و این امر دور از دسترس نیست.

آذری جهرمی در بخش دیگر از سخنان خود به تقویت معیشت کارکنان شرکتی پست بانک در سال گذشته اشاره نمود و گفت: معیشت کارکنان بسیار مهم است و باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی توجه به جوانگرایی را یکی دیگر از اولویت های پست بانک بیان نمود و درباره مدیریت مناطق پست بانک نیز اضافه کرد: شکاف بسیاری در عملکرد مناطق پست بانک مشاهده می گردد و به همین منظور باید شاخص های مدیریت مناطق پست بانک به طور مداوم رصد و آنالیز گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم به طور رسمی ابلاغ کرد که از این تاریخ به بعد برای صرفه جویی در هزینه ها برگزاری همایش ها در وزارت ارتباطات و شرکت ها و سازمان های تابعه ممنوع است و شرکت ها و سازمان ها می توانند از امکان ویدئو کنفرانس برای ارتباط و برگزاری همایش استفاده نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 25 تیر 1398 شناسه مطلب: 191

به "برگزاری همایش در وزارت ارتباطات ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش در وزارت ارتباطات ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید