توسعه موتورهای برقی با ایجاد مرکز نوآوری حمل و نقل

به گزارش مجله جگوار، مشاور مالی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ایجاد مرکز نوآوری حمل ونقل پیشرفته با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری اطلاع داد.

توسعه موتورهای برقی با ایجاد مرکز نوآوری حمل و نقل

مهدی همتی مقدم درگفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در پی تفاهم نامه منعقد شده فی مابین شهرداری تهران و معاونت علمی ریاست جمهوری، مرکز نوآوری حمل ونقل پیشرفته برای رسیدن به اهداف توسعه حمل ونقل پاک راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه نمایندگان دو طرف در کمیته راهبری مشخص شدند تا بر فرایند اجرایی شدن اهداف نظارت نمایند، اضافه نمود: معاونت علمی ریاست جمهوری حدود 15 میلیارد تومان آورده داشته و شهرداری نیز در حوزه غیرنقد و در راستای تسهیل گری امور در این مرکز همکاری می نمایند.

همتی با تاکید بر اینکه خروجی مرکز نوآوری حمل ونقل پیشرفته، توسعه فناوری موتوربرقی با مدل سوآپ است، تشریح کرد: جامعه هدف ما در توسعه موتورسیکلت های برقی، موتورهای پیک هستند که پیمایش این موتورها بالا و حدود 100 کیلومتر در روز است و این در حالی است که شارژ موتورهای برقی بعد از پیمودن 60 تا 70 کیلومتر به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه برای شارژ مجدد باطری های موتور چند ساعت توقف ضروری است، اضافه نمود: این توقف چندساعته برای شارژ مجدد باطری موتورها، به کسب و کار پیک های موتوری ضربه وارد می نماید و برهمین اساس مدل سواپ پیش بینی شده است.

همتی در تشریح این مدل اضافه نمود: در این مدل صندلی های تعویض باطری مانند پمپ های بنزین در سطح شهر تعبیه می گردد و راکبان موتور به جای شارژ باطری، باطری خالی را با باطری شارژ شده تعویض می نمایند که این مدل در سایر کشورها با موفقیت اجرا شده و می توان از آنها الگو گرفت.

وی اضافه نمود: امید است بتوانیم با این روش تا سال آینده به صورت پایلوت حداقل 10 هزار موتور سیکلت برقی در سطح شهر به صورت فعال داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1469

به "توسعه موتورهای برقی با ایجاد مرکز نوآوری حمل و نقل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه موتورهای برقی با ایجاد مرکز نوآوری حمل و نقل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید