حجاج از کدام سیمکارت در سفر به عربستان استفاده نمایند؟

به گزارش مجله جگوار، تصوری که خیلی از مسافران کشور های خارجی دارند، این است که اگر در کشور مقصد سیمکارت جدیدی خریداری نمایند، در هزینه ها و کیفیت دریافت خدمات تجربه بهتری خواهند داشت. هر چند این روش در برخی از کشور ها جواب می دهد، اما در مورد مقاصدی که اپراتور های کشورمان خدمات ارائه می دهند، بهتر است از سیمکارت های ایرانی استفاده کنیم.

حجاج از کدام سیمکارت در سفر به عربستان استفاده نمایند؟

در میان اپراتور های تلفن همراه کشورمان، همراه اول خدمات بهتری برای مسافران کشور های خارجی از جمله عربستان ارائه می نماید.

آنالیز ها نشان می دهد اگر بخواهید از نرخ آزاد رومینگ در حج 1402 بهره ببرید، هزینه های ارتباطی تان به شدت افزایش می یابد، به طوری که برای هر دقیقه مکالمه با ایران (تماس گیرنده یا دریافت کننده تماس) باید 9 هزار تومان بپردازید. رومینگ آزاد برای هر پیامک سه هزار تومان و هر مگابایت اینترنت نیز دو هزار تومان هزینه دارد.

حال اگر از بسته های نو همراه اول که برای حجاج در نظر گرفته شده بهره ببرید، 1.5 گیگابایت اینترنت 60 روزه 280 هزار تومان می گردد. یعنی اگر همین 1.5 گیگابایت را بخواهید با تعرفه رومینگ آزاد بخرید، باید سه میلیون تومان بپردازید!

بسته مجذوب کننده بعدی برای حجاج ایرانی راهی عربستان، بسته سه گیگابایت اینترنت بین المللی، 15 دقیقه مکالمه هدیه و 15 عدد پیامک هدیه است. این بسته نیز اعتبار هفت روزه دارد و قیمت آن 440 هزار تومان است. حال بیایید هزینه این بسته ویژه را با نرخ آزاد مقایسه کنیم. اگر فقط هزینه اینترنت این بسته را براساس هر مگابایت 2000 تومان محاسبه کنیم، مجموع آن بیش از 6 میلیون تومان می گردد!

بسته بعدی برای افرادی است که احتیاج بیشتری به اینترت و مکالمه دارند. این بسته 90 روز اعتبار دارد و اینترنت آن در زمان فعال بودن بسته نامحدود و 150 دقیقه مکالمه و 150 عدد پیامک هدیه دارد! قاعدتا اگر با نرخ آزاد می خواستید چنین خدمات ارتباطی را در عربستان دریافت کنید، هزینه آن فوق العاده افزایش می یافت.

اگر هم بخواهید از سیمکارت های اپراتور های عربستانی بهره ببرید، باز هم هزینه های این کار برای حجاج اصلا به صرفه نیست. در جدول زیر می توانید مقایسه هزینه اپراتور همراه اول و اپراتور های عربستان را بخوانید:

با توجه به مدت زمان طولانی تر اعتبار بسته های رومینگ همراه اول، قیمت بسته ها بسیار ارزان تر است؛ چراکه زمان اعتبار بسته های طولانی تر است و مشترک می تواند بدون نگرانی از این موضوع که بسته منقضی شده و نتواند از حجم دیتا و تماس خود بهره بگیرد، بسته در نظر گرفته شده را مصرف کند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 خرداد 1402 بروزرسانی: 8 خرداد 1402 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2290

به "حجاج از کدام سیمکارت در سفر به عربستان استفاده نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجاج از کدام سیمکارت در سفر به عربستان استفاده نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید