حضور نمایندگان استان گلستان در روز فرهنگ ایرانی در ترکمنستان

به گزارش مجله جگوار، مدیرکل میراث و فرهنگی گردشگری استان گلستان گفت: با رایزنی های اجرا شده به دنبال این هستیم که کنندگان استان گلستان در مراسم روز فرهنگ ایرانی در جمهوری ترکمنستان حضور پیدا کنند.

حضور نمایندگان استان گلستان در روز فرهنگ ایرانی در ترکمنستان

به گزارش خبرنگاران از گرگان، ابراهیم کریمی ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه اجرایی به حضور وزیر کشور و استاندار گلستان در جمهوری ترکمنستان اشاره کرد و گفت: بحث گردشگری سلامت در قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان یکی از موضوعاتی است که می تواند به منجر به توسعه ویزا بین دو کشور شود.

وی از حضور کمرنگ دانشگاه علوم پزشکی در مذاکرات و پیگیری گردشگری سلامت گلایه کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان باید یک پای ثابت پیگیری این مهم باشد و می طلبد در جلسات و مذاکرات حضور پررنگی داشته باشد.

مدیر کل میراث و فرهنگی گردشگری استان گلستان به پرواز گرگان- اکتائو اشاره کرد و گفت: این پرواز در ماه های گذشته برقرار شد اما در پایداری آن با مشکلاتی رو به رو شد و این موضوع می تواند به عنوان یکی از مباحث ارتباطی دنبال شود.

کریمی گفت: ایجاد بازارچه صنایع دستی و بازارچه های محلی به منظور افزایش صادرات می تواند در بین دو کشور رونق پیدا کند.

وی به برگزاری روز فرهنگی ایران در جمهوری ترکمنستان اشاره کرد و افزود: در سنوات گذشته استان های دیگر حضور داشتند و در حال رایزنی هستیم که امسال استان گلستان نیز در این مراسم شرکت کند.

مدیرکل میراث و فرهنگی گردشگری استان گلستان گفت: افزایش روابط فرهنگی بین دو کشور می تواند منجر به افزایش توسعه افزایش ویزا شود.

کریمی افزود: حضور هنرمندان دو کشور در مناسبت ها و مراسم ها می تواند بستر مناسبی برای افزایش فعالیت های فرهنگی و هنری در بین دو کشور شود.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 845

به "حضور نمایندگان استان گلستان در روز فرهنگ ایرانی در ترکمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نمایندگان استان گلستان در روز فرهنگ ایرانی در ترکمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید