خبرنگاران الگوی مقابله با کرونا با تاکید بر آموزش های عمومی روانشناختی تدوین گردد

به گزارش مجله جگوار، تهران- خبرنگاران- رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بر لزوم تدوین الگوی مقابله با کرونا با تاکید بر آموزش های عمومی روانشناختی تاکید نمود.

خبرنگاران الگوی مقابله با کرونا با تاکید بر آموزش های عمومی روانشناختی تدوین گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش روز سه شنبه از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، روسای سازمان های پدافند غیرعامل کشور و نظام روانشناسی و مشاوره، تفاهم نامه همکاری در حوزه های ارتقای تاب آوری روانشناختی به ویژه در مقابله با تهدیدات و رخدادهای CBRNE امضا کردند.

سردار غلامرضا جلالی در این نشست با تاکید بر اینکه ما به دنبال دستیابی به یک طرح جامع پدافند روانشناختی هستیم، گفت: امروزه دشمنان با استفاده از فناوری های نوین و بهره گیری از متدولوژی روانشناختی، یک جنگ شناختی تمام عیار را به راه انداخته اند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه هدف این عملیات تغییر فکر، ذهن و دستگاه محاسباتی مردم و مسوولان است، گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور در رویکرد جدید خود در کوشش است تا با ورود به حوزه های اجتماعی بسترهای اجرای مأموریت خود در زمینه ارتقای پایداری ملی و مدیریت بحران را تسهیل کند.

جلالی با بیان اینکه نمونه شاخص اهمیت و نقش اثرات روانشناختی و تاب آوری روانی جامعه را در خصوص پیشگیری و درمان بیماری کرونا شاهد بودیم، توضیح داد: برای مدیریت بحران کرونا، تاثیر کارکردی اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه 70 تا 80 درصد و تاثیر اقدامات درمانی بین 20 تا 30 درصد است. این نشان می دهد که باید بیش از پیش تمرکز ما به اصلاح الگوی های بهداشتی در سبک زندگی جامعه باشد که این مهم نسبت مستقیمی با بهداشت روان دارد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بان اینکه میزان بالای اثرگذاری روانشناسان در بخش تغییر رفتار و اصلاح سبک زندگی به خوبی قابل مشاهده است، اظهار داشت: در واقع اضطراب و استرس ناشی از کرونا ضمن آنکه می تواند موجب بروز بعضی ناهنجاری ها گردد، عامل مهمی برای سخت تر شدن جهت مقابله با تهدیداتی این ویروس از جمله بی تفاوتی نسبت به رعایت نکات پیشگیرانه است.

وی ادامه داد: یکی از محورهای تفاهمنامه همکاری پدافند غیرعامل کشور و نظام روانشناسی به طراحی الگوی مفهومی مقابله بهداشتی با کرونا با تاکید بر نقش آموزش های عمومی روانشناختی به وسیله رسانه ها اختصاص دارد.

اعلام آمادگی سازمان روانشناسی برای ارتقای تاب آوری و سلامت روانی مردم

محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به اینکه قانون تشکیل این سازمان در سال 1382 در مجلس شورای اسلامی مصوب شده است، ابراز داشت: این سازمان دارای 32 هزار نفر عضو است که از این تعداد هفت هزار تن دارای پروانه فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره آمادگی همکاری همه جانبه در حوزه ارتقای تاب آوری و سلامت روانی مردم با سازمان پدافند غیرعامل کشور را داراست.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با تاکید بر اینکه شیوع ویروس کرونا احتیاج به ابزار و روینمودهای روانشناسی را در حل مسائل دو چندان نموده است، مطرح نمود: با توجه به اضطراب و چالش های روانی که شیوع این ویروس پدید آورده است، ضرورت دارد تا ابعاد روانشناختی مسئله بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

لازم به ذکر است هدف اصلی این تفاهمنامه همکاری در مصون سازی و افزایش تاب آوری روانی جامعه در برابر انواع تهدیدات، حوادث و رخدادها و پیامدهای روانشناختی به ویژه در تهدیدات و رخدادهای CBRNE است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1259

به "خبرنگاران الگوی مقابله با کرونا با تاکید بر آموزش های عمومی روانشناختی تدوین گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران الگوی مقابله با کرونا با تاکید بر آموزش های عمومی روانشناختی تدوین گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید