دستور خاندوزی برای پیاده سازی پیوست عدالت در سیاست گذاری ها

به گزارش مجله جگوار، با دستور وزیر اقتصاد به معاونان و روسای دستگاه های تابعه این وزارتخانه، پیاده سازی پیوست عدالت برای تمام سیاستگذاری های مالی این وزارتخانه اعم از مصوبات و برنامه ها الزامی شد.

دستور خاندوزی برای پیاده سازی پیوست عدالت در سیاست گذاری ها

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از وزارت اقتصاد، در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، با دستور وزیر امور مالی و دارایی به معاونان و رؤسای دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد، اجرا و پیاده سازی پیوست عدالت برای تمام سیاستگذاری های مالی این وزارتخانه اعم از بخشنامه ها، مصوبات، طرح ها و برنامه های اجرایی تکلیف شد. سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد، در این ابلاغیه با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب به اعضای دولت سیزدهم مبنی بر لزوم تدوین پیوست عدالت برای تمام بخشنامه ها، مصوبات، طرح ها و برنامه های اجرایی دستگاه ها تأکید کرد: رعایت اصول و مبانی عدالت در فرآیند تصمیم گیری، برنامه ریزی و اجرا به اسم یکی از ارکان اساسی شکل گیری نظام جمهوری اسلامی باید منجر به حاکمیت گفتمان عدالت گردد.

در بخش دیگری از ابلاغیه وزیر اقتصاد خطاب به معاونان وزیر و رؤسای سازمان ها و دستگاه های تابعه وزارت امور مالی و دارایی آمده است: شایسته است با توجه به اسناد بالادستی ابلاغی و بعلاوه اصول حاکم بر الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت و توجه به الزامات گفتمان عدالت و پیشرفت و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نسبت به اجرای محور های زیر اقدام گردد:

1- احصاء و سطح بندی ابر پروژه های آن سازمان، معاونت، شرکت و مرکز و یا دستورالعمل ها و بخشنامه های اجرایی که تأثیر مستقیم بر عدالت مالی دارند.

2- تدوین دستورالعمل های لازم و نظارت مؤثر به منظور تحقق برنامه های ابلاغی در این حوزه و سنجش اثربخشی اقدامات در بازه های زمانی تعریف شده.

3- طراحی ساز و کار تعاملی برای ایجاد ارتباط مؤثر با بخش های مختلف اعم از دانشگاه ها و مراکز علمی، بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد فعال در این حوزه.

4- تدوین برنامه های قابل ارزیابی و دارای ابعاد توأمان کیفی و کمی با تمرکز بر کاهش هرچه بیشتر فساد، محرومیت و فقر و شکاف طبقاتی در چارچوب وظایف و مأموریت های محوله.

همچین وزیر اقتصاد در بند سرانجامی ابلاغیه خود خواهان ارائه گزارش بند نخستین ابلاغیه تا سرانجام مهرماه و هم گزارش متناوب نوبه ای اقدامات در این خصوص به طور ماهانه به حوزه وزارتی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1863

به "دستور خاندوزی برای پیاده سازی پیوست عدالت در سیاست گذاری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور خاندوزی برای پیاده سازی پیوست عدالت در سیاست گذاری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید