ظریف: وارد مذاکراتی که منافعمان را در نظر نگیرد نمی شویم

به گزارش مجله جگوار، وزیر خارجه ایران روز سه شنبه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ گفته که تهران وارد مذاکراتی که در آن منافع این کشور درنظر گرفته نشده باشد نخواهد شد.

ظریف: وارد مذاکراتی که منافعمان را در نظر نگیرد نمی شویم

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله جگوار، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران امروز سه شنبه با بیان اینکه تحریم های آمریکا علیه ایران شکست خورده گفت که ایران وارد مذاکراتی که منافع کشور در آن لحاظ نشده باشد نخواهد شد.

طبق گزارش شبکه خبری الجزیره، آقای ظریف در حاشیه نشست امنیتی سالانه مونیخ که در دوحه، پایتخت قطر برگزار می گردد گفته که ایران آماده تعامل با جامعه بین المللی از جمله آمریکا بر سر برنامه هسته ای است اما وارد مذاکراتی نخواهد شد که در آن منافع ایران لحاظ نشده باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران علاوه بر این گفته که ایران بازی حاصل جمع صفر را برای حل تنش ها بر سر برنامه هسته ای این کشور نخواهد پذیرفت.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعد از خروج از توافق هسته ای برجام تحریم ها علیه ایران را از سر گرفته و سیاستی موسوم به کارزار فشار حداکثری را علیه ایران به کار گرفته است. این سیاست به اذعان گزارش های خود دولت آمریکا تا کنون موفقیتی حاصل نکرده است.

ظریف در پاسخ به سوالی درباره ادعاهای مقام های آمریکایی مبنی بر اینکه واشنگتن خواهان رسیدن به توافق جدید با ایران است گفت که ایران هراسی از توافق یا ملاقات ندارد، اما ضروری است همه به تعهدات خودشان پایبند بمانند.

وزیر خارجه ایران که در مراسمی در موزه ملی قطر حضور داشت اضافه نمود: دوام هر توافق منوط به این است که هر یک از طرف ها چیزی از آن به دست بیاورند.

ظریف همچنین با بیان اینکه تحریم های آمریکا علیه ایران شکست خورده گفته که سیاست واشنگتن برای کنار گذاشتن ایران از آرایش های منطقه ای-خواه در سوریه، افغانستان یا یمن- کارساز نخواهد بود.

ظریف همچنین از عربستان سعودی بابت کوشش برای کنار گذاشتن ایران، ترکیه و قطر از آرایش های امنیتی منطقه انتقاد کرد و این کوشش ها را غیرقابل قبول خواند. او گفت: ما همه باید گرد هم بیاییم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 434

به "ظریف: وارد مذاکراتی که منافعمان را در نظر نگیرد نمی شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: وارد مذاکراتی که منافعمان را در نظر نگیرد نمی شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید