عبدالمهدی: دولت متعهد به محاکمه عناصر فاسد است

به گزارش مجله جگوار، نخست وزیر عراق در خلال جلسه امروز کابینه بر تعهد دولت به محاکمه عناصر فاسدو نیز انجام اصلاحات قانونی و اقتصادی در کشور تاکید نمود.

عبدالمهدی: دولت متعهد به محاکمه عناصر فاسد است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تلویزیون عراق سخنرانی عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق را در خلال جلسه کابینه پخش کرد. عبدالمهدی در این سخنرانی از نیروهای سیاسی خواسته بود تا در زمینه فراهم کردن همه شرایط لازم برای انجام اصلاحات همکاری نمایند.

وی با اشاره به اینکه پیشنهادهایی برای انجام اصلاحات قانونی و اقتصادی و سایر اصلاحات اداری وجود دارد٬ گفت که درباره حمایت از پروژه ها و اختصاص دادن وام به پروژه های کوچک صحبت خواهیم کرد.

نخست وزیر عراق همچنین در خلال این جلسه خاطر نشان کرد که دولت متعهد به محاکمه فاسدان است.

پیش از این عبدالمهدی در خلال جلسه اضطراری کابینه که دیروز با ریاست وی برگزار شد٬ مجموعه ای از تصمیمات در مورد برآورده کردن مطالبات تظاهرات نمایندگان و شهروندان را اعلام نمود که مهم ترین آنها سهولت در ارائه زمین های مسکونی به افراد کم درآمد و تکمیل انتشار طرح های مسکن برای افراد مستحق بود.

تصمیمات این جلسه ویژه همچنین شامل تقویت موجودی صندوق مسکن به دلیل افزایش تعداد درخواست نمایندگان وام و معافیت آنها از سود به اضافه اعطای یاری هزینه به 150 هزار نفراز کسانی که توانایی کار کردن ندارند و نیز ایجاد مجتمع های بازاریابی جدید یا به اصطلاح کیوسک در بغداد و سایر استان ها در راستای افزایش فرصت شغلی برای جوانان بود.

علاوه بر این در جلسه مذکور توافق شد که با قربانیان آشوب های اخیر چه تظاهرات نمایندگان و چه نیروهای امنیتی٬ مانند شهدا برخورد شده و خانواده های آنها از حقوق و مزایای مربوطه برخوردار شوند.

همچنین وزارت بهداشت نیز عهده دار معالجه تظاهرات نمایندگان و نیروهای امنیتی زخمی٬ با هزینه دولت حتی در خارج از عراق شده و قرار شد که شورا تصمیمات لازم را در جلسات بعدی ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 22 آبان 1398 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 471

به "عبدالمهدی: دولت متعهد به محاکمه عناصر فاسد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالمهدی: دولت متعهد به محاکمه عناصر فاسد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید