مقام یمنی خواهان کوشش های دیپماتیک در حمایت از أنصارالله شد

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، محمد حسین العیدروس رئیس مجلس مشورتی یمن امروز دوشنبه با ارسال نامه هایی جداگانه به رؤسای مجلس ها در کشورهای مختلف از جمله ایران، پاکستان، اندونزی، روسیه، چین، ژاپن، آلمان، اتریش و… اقدام آمریکا در تروریستی خواندن انصارالله را محکوم کرد.

مقام یمنی خواهان کوشش های دیپماتیک در حمایت از أنصارالله شد

بر اساس این گزارش، العیدروس در نامه خود به مقامات کشورهای مذکور آورده است: ایالات متحده آمریکا مدتهاست که راه حمایت از تروریسمِ سعودی را در پیش گرفته است. این اقدام آمریکایی ها منجر به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مردم یمن و نیز غارت ثروت های آنها شده است.

رئیس مجلس مشورتی یمن همچنین تأکید نموده است: اقدام اخیر آمریکایی ها در تروریستی خواندن جنبش أنصارالله راستا حل و فصل سیاسی بحران یمن را با مشکل روبرو خواهد ساخت و موجب تداوم جنگ علیه یمنی ها خواهد شد.

العیدروس در ادامه نامه خود به سران کشورهای مختلف آورده است: واقعیت آن است که جنبش انصارالله جزئی جدایی ناپذیر از یمن محسوب می گردد که در مقابل تجاوزگری های عربستان سعودی و متحدانش علیه مردم این کشور ایستاده است.

رئیس مجلس مشورتی یمن در این نامه همچنین از مقامات کشورهای مختلف خواهان محکومیت اقدام آمریکا علیه انصارالله شده است. وی گفته است: کشورهای مختلف می توانند با اعمال فشار بر آمریکا به وسیله کانال های دیپلماتیک، واشنگتن را مجبور به عقب نشینی از اقدام خود علیه انصارالله کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1497

به "مقام یمنی خواهان کوشش های دیپماتیک در حمایت از أنصارالله شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام یمنی خواهان کوشش های دیپماتیک در حمایت از أنصارالله شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید