نشست معاون صنایع دستی با هنرمندان برگزار شد

به گزارش مجله جگوار، نشست صمیمانه پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با هنرمندان و صنعتگران برگزار شد.

نشست معاون صنایع دستی با هنرمندان برگزار شد

به‌گزارش مجله جگوار به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، معاون صنایع‌دستی در این نشست گفت: خوشبختانه با توجه به جلساتی که با هنرمندان برگزار شد، مطالبات و خواسته‌ها مورد بررسی قرار گرفت، بخشی از این مطالبات به نتیجه رسیده است و بخشی دیگر نیز در دست اقدام است.

محمودیان ادامه داد: بزرگ‌ترین رخداد تجاری صنایع دستی امسال از 3 تا 9 شهریور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، همچنین نمایشگاه صنایع دستی که در قالب رویداد همدان 2018 برگزار خواهد شد نیز برای این حوزه حائز اهمیت است، نمایشگاه صنایع دستی مشهد اردهال و اصفهان نیز دو رویداد خوب برای این حوزه است.

معاون صنایع دستی اضافه کرد: اتفاقات خوبی را در این حوزه در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود، امضای تفاهم نامه با دو بانک مطرح کشور برای حمایت از حوزه صنایع‌دستی و اتفاقات خوبی که در زمینه بیمه هنرمندان خواهد افتاد از جمله این موارد است.

او یادآور شد: برگزاری جلساتی صمیمانه به دور از اختلاف نظرات منجر به همفکری خوب و تشکیل اتاق فکر در حوزه صنایع دستی می شود و امیدواریم این اتفاقات خوب ما را به نتایج مثبتی برساند.

همچنین در این نشست، هنرمندان نظرات، مشکلات، پیشنهادها و راهکارهای خود را ارائه کردند.

مشخص کردن جایگاه صنایع‌دستی در صورت وزارتخانه شدن، شرکت در سی‌امین نمایشگاه صنایع‌دستی و نظارت کامل، تامین مواد اولیه خام صنایع‌دستی و جلوگیری از واردات صنایع‌دستی از جمله مواردی بود که یکی از هنرمندان مطرح کرد.

محمودیان در پاسخ به این موارد گفت: خوشبختانه واردات صنایع‌دستی به کشور ممنوع شده است و بر اساس خواسته تمام صادرکنندگان در جلسه‌ای که با ریاست سازمان داشتند، صادرکنندگان صنایع‌دستی از ارائه ارز در سیستم نیما معاف شدند.

او تصریح کرد: بخش واردات مواد اولیه صنایع‌دستی اگر نظارت نشود می‌تواند تبدیل به رانت شود، خیلی باید مواظب باشیم که مواد اولیه به دست تولید کنندگان صنایع دستی برسد و به همین دلیل راهکارها و سیستم های نظارتی باید با تلاش و همت بیشتر در این حوزه متمرکز شوند.

انتخاب نمایشگاه های خارجی برای حضور هنرمندان، سوال یکی دیگر از هنرمندان بود که معاون صنایع‌دستی پاسخ داد: این نمایشگاه‌ها از لیست نمایشگاه‌های خارج از کشور توسط گروه کارشناسان و بر اساس توان یکسری از نمایشگاه ها انتخاب می شوند، طی صحبت‌ها و تصمیمات کارشناسان با نزدیک شدن هر نمایشگاه معاونت صنایع دستی شرایط حضور را اطلاع رسانی می کند و مدیر کل استانها و معاونان با توجه به نامه ای که به آنها ارسال می شود موظف هستند به تمام هنرمندان استان اطلاع رسانی کنند.

او ادامه داد: بجز غرفه ها که معاونت به صورت رایگان در اختیار هنرمندان قرار میدهد اقامت، بلیط رفت و برگشت، ترخیص بار و خوراک به عهده خود هنرمند است بنابر این کسانی که میتوانند این هزینه ها را تقبل کنند می توانند در نمایشگاه ها شرکت کردند.

محمودیان افزود: چندین جلسه در مورد موضوع وزارتخانه شدن سازمان داشته ایم که در هفته های آتی این جلسات به شکل رسمی تر برگزار می شود و تلاش خواهیم کرد تا صنایع‌دستی سختار قوی داشته باشد.

منبع: chtn.ir
انتشار: 25 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 7

به "نشست معاون صنایع دستی با هنرمندان برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست معاون صنایع دستی با هنرمندان برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید