چین: مردم آمریکا باید بدانند که کرونا دشمن مشترک همه انسان ها است

به گزارش مجله جگوار، کمیته بهداشت ملی چین با وجود حمایت از انجام تحقیقات درباره منشا کرونا از توجه دستگاه های اطلاعاتی آمریکا به این موضوع به اسم یک مسئله سیاسی انتقاد کرد.

چین: مردم آمریکا باید بدانند که کرونا دشمن مشترک همه انسان ها است

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رسانه های چین، یکی از مقامات کمیته ملی بهداشت و سلامت چین گفت از شروع شیوع بیماری کووید-19 به این سو چین همیشه از تحقیقات جهانی منشاءیابی ویروس کرونا حمایت نموده اما در عین حال هم با سیاسی کردن این مساله مخالف بوده است.

زنگ یی شین معاون کمیته ملی بهداشت و سلامت چین تحقیقات دستگاه های اطلاعاتی آمریکا برای یافتن سرچشمه کووید-19 را کنایه آمیز خواند و تاکید نمود: پرداختن این دستگاه های اطلاعاتی به این تحقیق علمی نشان می دهد چه کسی در پی سیاسی کردن مساله است.

وی تاکید نمود: کارشناسان سازمان بهداشت جهانی دو بار برای انجام تحقیقات مشترک منشاءیابی ویروس کرونا به چین سفر نمودند، با تمام افرادی که تمایل داشتند دیدار نموده و تمام اسناد مورد نظر خود را آنالیز کردند. گزارش نهایی آنها که مشترکا با چین منتشر شد هم این را تایید کرد که بسیار بعید است ویروس کرونای تازه از آزمایشگاه نشت پیدا کند.

این مقام چینی ابراز امیدواری کرد آمریکا به این نکته پی ببرد که ویروس کرونا دشمن مشترک ماست و نگرش علمی به این مساله پیدا کند.

به عقیده معاون کمیته ملی بهداشت و سلامت چین تحقیقات آینده منشاءیابی ویروس کرونا باید در کشورهای بیشتری از جمله آمریکا انجام گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1810

به "چین: مردم آمریکا باید بدانند که کرونا دشمن مشترک همه انسان ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: مردم آمریکا باید بدانند که کرونا دشمن مشترک همه انسان ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید