این هفته این شرکتها در بورس عرضه می شوند

به گزارش مجله جگوار، خبرنگاران : عرضه اولیه سهام شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری با نماد ومدیر روز چهارشنبه (26خرداد ماه) در بورس تهران انجام می گردد.

این هفته این شرکتها در بورس عرضه می شوند

به گزارش به نقل از ایرنا، عرضه سهام شرکت های جدید (عرضه اولیه) همواره مورد توجه اهالی بازار سرمایه واقع شده است، زیرا تا به امروز بیش از 90 درصد از عرضه اولیه هایی که در بورس صورت گرفته، سودآور بوده اند، به همین دلیل این اقدام همواره در برای فعالان بازار جذابیت داشته است.

بر این اساس، آگهی عرضه اولیه سهام شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری با نماد ومدیر منتشر شد که مطابق آن روز چهارشنبه (26 خرداد ماه) تعداد یک میلیارد و 350 میلیون سهم معادل 15 درصد از سهام این شرکت به عنوان پانصد و هشتاد و چهارمین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش سرمایه گذاری ها گروه سایر واسطه گری های اقتصادی و طبقه سایر واسطه گری های اقتصادی طبقه بندی نشده در جای دیگر در فهرست نرخ های بازار دوم و به شیوه ثبت سفارش برای کشف قیمت عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر یک هزار سهم در دامنه قیمتی 2 هزار و 800 ریال تا 2 هزار و 990 ریال تعلق می گیرد.

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می گردد، به روز اول عرضه سهام، عرضه اولیه گفته می گردد، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار به وسیله بورس یا توسط سرمایه گذاران خریداری می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1714

به "این هفته این شرکتها در بورس عرضه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این هفته این شرکتها در بورس عرضه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید