شروط برخورداری از بخشودگی جرایم مالیاتی

به گزارش مجله جگوار، خبرنگاران : بر اساس بخشنامه جدید سازمان مالیاتی کشور، تسهیلات تازه ای برای مودیانی که مانده بدهی مالیاتی خود را پرداخت نمایند درنظر گرفته شده است.

شروط برخورداری از بخشودگی جرایم مالیاتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران؛ سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای، شرایط جدید بخگرددگی جرایم مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی را گفت. این بخشنامه به شماره 2694/200 و طی 23 فروردین ماه سال جاری ابلاغ شده است.

بر اساس این بخشنامه، فعالان مالی و بنگاه هایی که مانده بدهی مالیاتی خود، طبق برگ قطعی ابلاغ شده تا انتها خردادماه 1399، را تا تاریخ 31 فروردین ماه 1400 پرداخت نموده باشند، از 72 درصد بخگرددگی جرایم برخوردار خواهند شد. همچنین، پرداخت مانده بدهی برگ قطعی در این تاریخ، تا 31 اردیبهشت ماه سال جاری، 70 درصد بخگرددگی جرایم برای فعالان مالی به همراه خواهد داشت.

همچنین، برای آن دسته از فعالان مالی که مانده بدهی مالیاتی آنها طبق برگ قطعی ابلاغ شده از تاریخ 1/4/1399، طی مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ این بخشنامه پرداخت گردد، از 100 درصد بخگرددگی جرایم برخوردار می شوند. در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده پس از مهلت های تعیین شده فوق، به ازای هر ماه 2 درصد از بخگرددگی موضوع این بند کسر می گردد.

همچنین در بند دیگری از این بخشنامه، آمده است: شرط برخورداری از بخگرددگی 100 درصدی جرایم موضوع ماده (169) مکرر قانون مالیات های مستقیم برای عملکرد سال های 1391 تا 1394، پرداخت بدهی مالیاتی عملکرد آن سال فارغ از زمان پرداخت است. همچنین برای سال 1395 به بعد، شرط برخورداری از بخگرددگی جرایم موضوع ماده (169) قانون مالیات های مستقیم علاوه بر پرداخت بدهی آن سال، ارسال فهرست معاملات هر یک از سال های مذکور است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1673

به "شروط برخورداری از بخشودگی جرایم مالیاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط برخورداری از بخشودگی جرایم مالیاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید