لغو احتمالی آزادسازی بخش سوم سهام عدالت ، وعده روحانی عملی نمی گردد؟

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران، 18 تیر ماه سال جاری رئیس جمهوری از آزادسازی 30 درصدی سهام عدالت در عید غدیر و 30 درصد دیگر آن در 22 بهمن خبر داده بود.

لغو احتمالی آزادسازی بخش سوم سهام عدالت ، وعده روحانی عملی نمی گردد؟

حسن روحانی در جلسه هیات دولت با اشاره به این که حمایت دولت باید از بورس ادامه داشته باشد، گفت: عرضه های اولیه باید ادامه داشته باشد و شرکت های وزارت نیرو نیز باید وارد بورس شوند.

وی ادامه داد: مردم به سازمان بورس، شورای عالی بورس و دولت اعتماد نموده اند که پول خود را وارد بورس نموده اند. از این رو حمایت باید از بورس ادامه داشته باشد.

روزی که رئیس جمهور از آزادسازی بخش دیگری از سهام عدالت در 22 بهمن خبر داده بود شاخص بورس بیش از یک میلیون و 750 هزار واحد بود، اما اکنون در بهمن ماه سال 99 شاخص بورس به یک میلیون و 200 هزار واحد ریزش نموده است. با توجه به افت بیش از 31 درصدی شاخص بورس به نظر می رسد تحقق وعده رئیس جمهور نیز کمی دور از واقعیت باشد.

پیش از این، در فرایند فروش سهام عدالت در بورس آنقدر اختلال ایجاد شده که دیگر تقریبا فروش سهام عدالت به صفر رسیده و مخاطبان در پیغام های خود از فروش نرفتن سهام عدالت خود گلایه می نمایند. بخشی از این گلایه ها را در گزارش ارزش سهام عدالت چقدر می گردد؟ بخوانید.

بدین ترتیب آزادسازی بخشی دیگر از سهام عدالت یعنی بخش سوم احتمالا به دوره ای موکول گردد که شاخص بورس مجددا فرایندی صعودی به خود بگیرد.

آخرین اخبار سهام عدالت را اینجا دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1503

به "لغو احتمالی آزادسازی بخش سوم سهام عدالت ، وعده روحانی عملی نمی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو احتمالی آزادسازی بخش سوم سهام عدالت ، وعده روحانی عملی نمی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید