مجلس با تصویب طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان موافق است

به گزارش مجله جگوار، خبرنگاران/اصفهان نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال آنالیز است و در صورت آمدن این طرح به صحن، مجلس آن را تصویب می نماید.

مجلس با تصویب طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان موافق است

رحمت الله فیروزی در گفت وگو با خبرنگاران درباره مطالبه بازنشستگان مبنی بر همسان سازی حقوق خود با شاغلان، اظهار کرد: اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در گرو موافقت سازمان برنامه و بودجه و مدیریت برنامه ریزی کشور است و باید شرایط اعتبار و بودجه کشور با این طرح همخوانی داشته باشد. فضای مجلس در این باره مثبت است و بیشتر نمایندگان خواستار اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و رتبه بندی معلمان هستند.

وی اضافه کرد: امیدواریم مجلس با موافقت دولت چنین طرح هایی را به تصویب برساند و این یک واقعیت است که بازنشستگان حقوقی دریافت می نمایند که جوابگوی مخارج زندگی آنان نیست و کسی که بازنشسته می گردد باید یک حقوق مکفی دریافت کند.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس، گفت: طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال آنالیز است که امیدواریم با جمع بندی این کمیسیون، طرح به صحن مجلس بیاید و تصویب گردد که در صورت تصویب، دولت موظف به اجرای آن است.

فیروزی توضیح داد: سازمان برنامه و بودجه باید توانایی انجام تعهدات را داشته باشد و شرایط بودجه کشور اگر در حدی باشد که این سازمان با افزایش حقوق بازنشستگان مسئله ای نداشته باشد طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان قابل اجرا می گردد و مجلس با تصویب این طرح موافق است.

وی ادامه داد: البته شرایط اعتباری دولت در شرایط خوبی نیست که باید با بهبود شرایط مالی مشکل کسری بودجه قوه مجریه مرتفع گردد. اگر این طرح در صحن مطرح گردد مجلس آن را تصویب می نماید. حسن اجرای این طرح این است که حقوق بازنشستگان تا حد زیادی افزایش می یابد و مجموع حقوق و مزایای آنها به 90 درصد حقوق شاغلان هم تراز می رسد و این هم ترازی باید با تخصیص ردیف های خاص در لوایح بودجه سالانه، تثبیت و دائمی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1894

به "مجلس با تصویب طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان موافق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس با تصویب طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان موافق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید