نگرانی بزرگ شرکت اپل: پس از بحران کرونا مردم پول کافی برای خرید آیفون خواهند داشت؟!

به گزارش مجله جگوار، یکی از نگرانی های بزرگ و فعلی شرکت اپل این است که ویروس کرونا باعث شده باشد مردم بضاعت کافی برای خرید آیفون را نداشته باشند. این موضوعی است که تحلیلگران بازار اپل در مورد آن برآورد کرده اند و اپل نیز نگران این است که مردم امسال پول برای خرید آیفون های جدید نداشته باشند. بر همین اساس ممکن است اپل در صدد تأخیر در راه اندازی آیفون 12 باشد، زیرا نگران این است که به دنبال شیوع کرونا و رکود اقتصادی، تقاضای مصرف کننده برای ارتقاء گوشی های هوشمند کم باشد.

نگرانی بزرگ شرکت اپل: پس از بحران کرونا مردم پول کافی برای خرید آیفون خواهند داشت؟!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از بیزینس اینسایدر، اعتماد اپل به چین به این معنی است که احتمالاً خیلی زودتر از بیشتر سناریو ها خود را برای بدترین حالت مهیا کرده است و حرکات این شرکت نیز نشان می دهد شرایط را پیشبینی کرده است. پیش بینی می شود آیفون 12 که دارای اتصال 5G است، به تاخیر بیفتد.

اما اگر اپل فکر کند مصرف کنندگان نمی توانند در مدت شش ماه آیفون جدیدی را بخرند، این می تواند یک علامت خطرناک در مورد سلامت مالی ایالات متحده و اروپا باشد. اپل همیشه آیفون های جدید خود را در ماه سپتامبر (اواخر تابستان) اعلام می کند، اما سال 2020 می تواند اولین بار در هشت سال اخیر باشد که شرایط عرضه تغییر می کند.

براساس گزارش های مالی، غول فناوری ایالات متحده ممکن است در حال آماده سازی برای به تعویق انداختن عرضه آیفون جدید باشد. نگرانی اصلی این شرکت در حال حاضر این نیست که آیا زنجیره تامین به موقع برای تولید آیفون بعدی آماده است یا خبر، نگرانی فعلی به مصرف کنندگان مرتبط است، چرا که ممکن است آیفون جدید در حدود 1000 دلار آمریکا هزینه داشته باشد.

این تصمیم در حالی شکل می گیرد که تعداد بی سابقه ای از مردم ایالات متحده بیکار شده اند و در نتیجه بزرگ ترین بازار اپل یعنی بازار داخلی ایالات متحده توان کافی برای خرید ندارد. اگر اپل واقعاً تصمیم به تأخیر انداختن عرضه آیفون بعدی را داشته باشد، بنابراین اقتصاد ایالات متحده در همه سطوح وضعیتی مشابه دارند. اپل از همان هفته های نخست شیوع کرونا اعلام کرده بود که انتظارات مالی این شرکت براورده نمی شوند و به نظر می رسد این جهان بینی تعبیر شده است.

تأثیر و گسترش ویروس کرونا بسیار خطرناک است و آمار سرسام آور بیکاری 3.3 میلیون نفر در ایالات متحده به مراتب بالاتر از تعداد پیش بینی شده 1.5 میلیون نفر بیکار است.

منبع: انتخاب
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 956

به "نگرانی بزرگ شرکت اپل: پس از بحران کرونا مردم پول کافی برای خرید آیفون خواهند داشت؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی بزرگ شرکت اپل: پس از بحران کرونا مردم پول کافی برای خرید آیفون خواهند داشت؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید