یک ایرانی در آمریکا برطرف اتهام شد

به گزارش مجله جگوار، یک قاضی آمریکایی پرونده یک ایرانی را که متهم به نقض تحریم های ایران بود، مختومه گفت.

یک ایرانی در آمریکا برطرف اتهام شد

به گزارش مجله جگوار به نقل از خبرگزاری تسنیم ، یک قاضی آمریکایی پرونده تاجر ایرانی را که در اوایل امسال میلادی به خاطر نقض تحریم های آمریکا علیه ایران متهم شناخته شده بود، مختومه بیان کرد.

دفتر دادستانی منهتن آمریکا ماه گذشته درخواست مختومه بیان کردن پرونده علی صدر هاشمی نژاد را اعلام نموده بود، در حالی که هیئت منصفه فدرال در این شعبه از دادگاه آمریکا صدر را به اتهام انتقال غیرقانونی بیش از صد میلیون دلار از یک پروژه ساخت و ساز در ونزوئلا به نهادهای مرتبط با ایران با استفاده از سیستم اقتصادی آمریکا و نقض تحریم های این کشور علیه ایران محکوم نموده بود.

پس از اعلام این رای، دادستان ها قبول کردند که در ارائه مدارک لازم در دفاع از صدر تأخیر داشته اند. بعضی مدارک نشان می دهد مقامات آمریکا خیلی زودتر از این نقل و انتقال های صدر اطلاع داشتند ولی هیچگاه اقدامی جهت توقف آن اتخاذ نکردند.

وکلای صدر در بیانیه ای که در روز آدینه منتشر شد بیان کردند: علی صدر هاشمی نژاد کاملاً تبرئه شده است و هرگز نباید اینگونه متهم می شد. فعالیت های تجاری قانونی صدر کاملا واضح و معین بود. وی لایق این بی عدالتی از طرف دولت آمریکا در این پرونده نبود.

دستور این قاضی آمریکایی حکم قبلی هیئت منصفه را مردود اعلام نموده و اتهامات علیه علی صدر هاشمی نژاد را رد میکند. این بدان معناست که مقامات آمریکا نمی توانند دوباره این اتهامات را به جریان بیندازند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1152

به "یک ایرانی در آمریکا برطرف اتهام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ایرانی در آمریکا برطرف اتهام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید