یک مقام مسئول اطلاع داد؛ تکمیل حفاری 173 هزار و 386 متر از چاه های نفت و گاز با کاربست ناوگان حفاری

به گزارش مجله جگوار، آل خمیس از تحقق 173 هزار و 386 متر حفاری چاه های نفت و گاز با کاربست ناوگان حفاری این شرکت در 11 ماه سال جاری در مناطق نفت خیز خشکی و دریایی کشور اطلاع داد.

یک مقام مسئول اطلاع داد؛ تکمیل حفاری 173 هزار و 386 متر از چاه های نفت و گاز با کاربست ناوگان حفاری

به گزارش ، به نقل از شانا، محمد آل خمیس سرپرست معاونت عملیات حفاری شرکت ملی حفاری گفت: در این مدت حفاری و تکمیل 123 حلقه چاه با کوشش مستمر و شبانه روزی کارکنان سختکوش عملیاتی و پشتیبانی شرکت تکمیل شد و برای بهره برداری در اختیار شرکت های متقاضی نهاده شد.

وی اضافه کرد: از مجموع این چاه ها، 57 حلقه توسعه ای/ توصیفی و 66 حلقه تعمیری است که به تفکیک 88 حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، هشت حلقه در موقعیت فعالیت شرکت نفت فلات قاره ایران، دو حلقه چاه متعلق به شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، 14 حلقه چاه متعلق به شرکت توسعه و مهندسی نفت (متن) و 11 حلقه در قالب پروژه حفر و تکمیل شده است.

سرپرست معاونت عملیات حفاری شرکت ملی حفاری با اشاره به اجرایی شدن پروژه حفاری هشت حلقه چاه در این مدت در حوزه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، اظهار کرد: حفاری دو حلقه چاه منطبق با برنامه تعریف شده در دست اجراست و به زودی یک دکل حفاری سنگین خشکی دیگر برای حفر چاه اکتشافی سوم به موقعیت در نظر گرفته شده انتقال می یابد و در مدار عملیات قرار می گیرد.

آل خمیس با بیان اینکه ناوگان حفاری شرکت متشکل از 72 دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین خشکی و دریایی است، گفت: هم اکنون حدود 50 دستگاه حفاری شرکت در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: همچنین در اجرای سیاست های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در زمینه توسعه میدان های مشترک، این شرکت بخشی از ناوگان عملیاتی و پشتیبانی خود را در این بخش از جمله در میدان نفتی آزادگان جنوبی متمرکز نموده است.

سرپرست معاونت عملیات حفاری شرکت ملی حفاری از تحقق 173 هزار و 386 متر حفاری چاه های نفت و گاز با کاربست ناوگان حفاری این شرکت در 11 ماه سال جاری در مناطق نفت خیز خشکی و دریایی کشور اطلاع داد.

آل خمیس توضیح داد: به همت کارکنان شرکت ملی حفاری ایران در مدت یادشده حفاری و تکمیل 11 حلقه چاه 83 روز جلوتر از برنامه کارفرما خاتمه یافت که از نظر مالی ارزشمند است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 157

به "یک مقام مسئول اطلاع داد؛ تکمیل حفاری 173 هزار و 386 متر از چاه های نفت و گاز با کاربست ناوگان حفاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مقام مسئول اطلاع داد؛ تکمیل حفاری 173 هزار و 386 متر از چاه های نفت و گاز با کاربست ناوگان حفاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید